Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 17:01
 
Vali Kaymak'tan rehabilitasyon merkezine ziyaret
Samsun Haber Ajansı - Vali Osman Kaymak, 09.02.2019 Cumartesi günü saat 12.00'de poliklinik bölümünde hasta kabulüne başlayan Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Sağlık Haberi
Vali Kaymak'tan rehabilitasyon merkezine ziyaret

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz ile birlikte, termal sağlık hizmeti vermek amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Havza Belediyesi'nin imzaladığı protokol çerçevesinde hizmet veren Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

FİZİK TEDAVİ ADINA EN MODERN UYGULAMALAR YAPILIYOR

Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin fiziki imkânları ile oldukça kaliteli bir merkez olduğunu belirten Vali Kaymak, “Burada halkımıza kaliteli bir hizmet vermemiz gerekiyor. Merkezimizde fizik tedavi adına en modern uygulamalar yapılmaktadır. Şimdiden çok sayıda vatandaşımıza hizmet ediyor. Buradaki insanlarımızın yüzlerindeki mutluluk ifadesi doğru işlerin yapıldığının göstergesidir. Rehabilitasyon merkezinin yapımında emeği geçenlere ve burada vatandaşlarımıza hizmet veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Osman Kaymak, tedavi gören vatandaşlarla sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

7 bin 500 metrekarelik alana sahip Karadeniz'de tek olma özelliğini taşıyan ve en son teknolojik donanımla hizmet veren Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin içinde, fizik tedavi ve kür merkezi, spor ve egzersiz odaları ile hizmet verilmektedir.

SAMSUN’DA İLK DEFA ERGOTERAPİ HİZMETİ VERECEK

Samsun’da ilk defa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Ergoterapi hizmeti de vererek Havza Kaplıcalarını hamam kültüründen çıkartıp, sağlık ve tedavi merkezi haline getirilen Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bu özelliği ile de büyük ilgi görüyor.

Ergoterapi diğer adıyla iş, uğraşı ve aktivite edindirilerek yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan terapi ve rehabilitasyon programıdır. Ergoterapi’nin temel amacı; Felçli hastaların yemek yeme, giyinme, saç tarama gibi günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamak, kişinin ruhsal, fiziksel, duygusal ve bilişsel yönlerini dikkate alır. Engelli bireyin işe yönlendirilmesini, mesleki eğitim almasını, işyerlerinde daha başarılı olmaları amaçlanmaktadır.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Vali, Osman, Kaymak, 09022019, Cumartesi, günü, saat, 1
Yorumlar
Haber Yazılımı