Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 13:30
 
Samsun'da esrarengiz ahır!.. Her gün biri ölüyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da bir köyde bulunan ahırda, her gün bir hayvan henüz bilinmeyen sebepten dolayı telef oluyor.
Yaşam Haberi
Samsun'da esrarengiz ahır!.. Her gün biri ölüyor

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Memduhiye Mahallesi'nde 30 yıldır hayvancılık ile uğraşan İdris Çelik, son günlerde yaşadığı olaylar karşısında şaşkına döndü.

Evinin yanında bulunan ahırına bile girmeye korkar hale gelen İdris Çelik, başına gelen olayları Samsun Haber Ajansı'na anlattı. 

"HAYVANLARIM ÖLÜYOR"

Tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunu dile getiren Çelik, "Son zamanlarda ahırımda ilginç şeyler olmaya başladı. Ne olduğunu biz de anlamadık. Tüm mahalleli bu durum karşısında şaşırıp kaldı. Her sabah ahırın kapısını açıp içeriye girdiğimde bir hayvanımın telef olduğunu görüyorum. Ama bu bir hastalık sonucu değil. Ölen tüm hayvanlarımın kafa kısmından kan aktığını gördüm. Hayvanların gözleri kulakları ve ağız bölümü yenmiş vaziyetteydi. Ben de bu manzarayı görünce şaşkına döndüm. Ne olduğunu anlamaya çalıştım. Ama koyunlara saldıran şeyin ne olduğunu hala bulamadım. Tam 19 koyunum bu şekilde telef oldu" dedi.

"HAYVANLARI OTOPSİYE GÖNDERDİM"

Hayvanlarına ne olduğunu anlamak için İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü'ne baş vurarak durumu anlattığını ve yardım istediğini dile getiren Çelik, "Tarım müdürlüğüne bağlı ekipler gelerek ahırda ve hayvanlar üzerinde incelemelerde bulundu. Ancak onlar da birşeye rastlamadı. Hastalık nedeniyle telef olmadıklarını da tespit ettiler. Daha sonra ise bir hayvanı otopsiye gönderdik. Ancak otopsiden de birşey çıkmadı. Hayvanların nasıl öldüğü ya da öldürüldüğünü hala çözmüş değiliz. Ben Samsun Valimiz Osman Kaymak'tan bize yardım etmesini istiyorum. Bu süreçte bana destek çıkmasını isterim" diye konuştu.

SHA - Şahin Binici - ÖZEL

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, bir, köyde, bulunan, ahırda, her, gün, bir, h
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da esrarengiz ahır!.. Her gün biri ölüyor
Samsun'da esrarengiz ahır!.. Her gün biri ölüyor
Samsun'da esrarengiz ahır!.. Her gün biri ölüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı