Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 17:56
 
Samsun PARKTEK müdürünü dolandırdılar
Samsun'da bir dönem yol kenarlarında kurulu olan parkomatların şirketi olan PARKTEK firmasının müdürü Ömer Gürcan, 234 bin TL dolandırıldı.
Asayiş Haberi
Samsun PARKTEK müdürünü dolandırdılar

Samsun Haber Ajansı (SHA) - Parktek Otopark İşletmeleri Genel Müdürü Ömer Gürcan, dolandırıcılara tam 234 bin TL'sini kaptırdı. 

 

63 yaşındaki Ömer Gürcan'ı iddiaya göre telefonla arayan dolandırıcı, kendisini bir bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olarak tanıttı. Gürcan'ın hesabını ele geçirmek için kurduğu planı uygulayan dolandırıcı, "Banka hesabınızdan bin lira para çekildi. Sizin bilginiz var mı?" diye sordu. 

 

Ömer Gürcan dolandırıcı tarafından sorulan soruya "Bilgim yok" cevabı verince, dolandırıcı planın 2. aşamasını devreye sokarak, hesabın dondurulması için işlem yapılacağını ve bir uygulama indirmesini istedi. 

 

Söz konusu uygulamayı telefonuna indiren Ömer Gürcan, uygulamayı başlattıktan sonra hesabını kontrol etti. Sonrasında ise büyük şoke oldu. 

 

Hesabında bulunan 503 gram altının 234 bin TL paraya çevrilerek bu paranın başka bir hesaba aktarıldığını fark etti. Daha sonra dolandırıldığını anlayan Gürcan, polisi arayarak şikayette bulundu.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, PARKTEK, müdürünü, dolandırdılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı