Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 12:53
 
Samsun halkı su faturalarıyla soyuluyor
Samsun Haber Ajansı - Tüketiciyi Koruma Derneği Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, Samsunluların elektrik ve su faturalarıyla soyulduğunu söyledi.
Yaşam Haberi
Samsun halkı su faturalarıyla soyuluyor

 Samsun'da suyun çok pahalı olduğunu ve her ay zamlı fiyatların su faturalarına yansıdığını belirten Yaktı, vatandaşlara haklarınızı arayın çağrısı yaptı. 


 Pandemi sürecinde suyun zam yerine ucuzlaması gerektiğini dile getiren Sema Onar Yaktı, SASKİ'ye seslenerek, "Suya en az yüzde 50 indirim yapılmalıdır" dedi. 

 

"EN PAHALI SU SAMSUN'DA"

 

Yaktı; "Samsun halkını Samsun Büyükşehir Belediyesi adeta su faturalarıyla soyuyor. Elektrik ve doğalgaz faturaları zaten almış başını gidiyor. Bu pandemi sürecinde halka ucuz su verilmesi gerekirken maalesef SASKİ vatandaşı soyuyor. Faturalara her ay otomatik olarak tefe tüfe adı altında zam yansıyor. Ben 1 ay boyunca Ankara'da kaldım. 1 aydır Samsun'daki evime hiç gelmedim ve doğal olarak hiç su kullanmadım. Buna rağmen bana 15 TL su faturası geldi. Kullanmadığım suyun faturasını kesip göndermişler. Her ay insanlara kesilen su faturalarında ciddi oranda artışlar var. Bu ay bir vatandaşa su faturası 70-80 TL civarı geliyorsa bir sonraki ay aynı kişiye 100 lira su faturası geliyor. Bu bir soygundur. Vatandaş hakkını aramalıdır. En pahalı suyu Samsun halkı tüketiyor. Diğer illerde böyle bir soygunculuk söz konusu bile değil" dedi. 

 

 

"SUYA DERHAL YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILSIN"

 

Tüm dünyanı saran korona virüs salgını nedeniyle vatandaşın büyük ölçüde ekonomik kriz yaşadığını ve faturalarını bile ödeyecek gücünün olmadığına işaret eden Yaktı, "SASKİ suya derhal yüzde 50 indirim yapmalıdır. Böyle giderse vatandaş isyan eder. Büyükşehir Belediyesi şehirde yaşayan halkına sahip çıksın. Vatandaşları soymak yerine bu zorlu süreçte destek olsun" dedi. 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, halkı, su, faturalarıyla, soyuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı