Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:23
 
Samsun'da yaşlı adamı seni emekli yapacağız diyerek dolandırdılar
Samsun'da yaşayan 75 yaşındaki Recep Engin, dolandırıcıların son kurbanı oldu.
Asayiş Haberi
Samsun'da yaşlı adamı seni emekli yapacağız diyerek dolandırdılar

Samsun Haber Ajansı (SHA) - Şahin BİNİCİ - Samsun'da yaşayan 75 yaşındaki Recep Engin'i, dolandırıcılar akıl almaz yöntemle dolandırdı. 

 

İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre yaşlı adam tam 8 bin 500 TL dolandırıldı. 

 

 

Dolandırıcılar yaşlı adamı tam bir hafta boyunca takibe aldı. İddiaya göre bir haftanın ardından kendilerini kaymakamlık görevlisi olarak tanıtan sahtekarlar, yardım bahanesiyle yaşlı adamın evine gitti. 

 

 

İddiaya göre dolandırıcı şebekesi Recep Engin'in fotoğraflarını çekerek evin içerisinde de gözlem yaptı. Yaşlı adamın güvenini kazanmak için çeşitli yalanlara baş vuran sahtekarlar, daha sonra "Seni emekli yapacağız kimseye söyleme" diyerek evden ayrıldı.

 

 

Sonrasında ise sabah namazını kılmak için camiye giden Recep Engin, eve geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Dolandırıcı şebekesi, evin kapısını kırarak daha önce gözlemlediği paraların yerini, eliyle koymuş gibi bularak, çalıp kaçtı. 

 

Yaşlı adam dolandırıldığını anlayınca polise ihbarda bulundu. Polis evden parmak izi örnekleri aldı. 

 

 

"BENİ KANDIRDILAR"

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan Recep Engin, "Yardım bahanesiyle evime geldiler. Benim fotoğraflarımı çektiler. Sağı solu izlemeye başladılar. Evin odalarını gezdiler. Daha sonra bana seni emekli yapacağız. Aylığa bağlayacağız diyerek çıkıp gittiler. Ben de inandım. Daha önceden de yardım için geliyorlardı. Yine o gelen kişiler diye düşündüm. Sonra ben ertesi gün namaz kılmak için evden çıktım sabah. Geldiğimde kapının kilidi kırılmıştı. Kapıyı açıp yatak odasına girmişler. Çekmeceye koyduğum altın ve paraları çalmışlar" dedi 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, yaşlı, adamı, seni, emekli, yapacağız, diyerek, dolandırdılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı