Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 10:44
 
Samsun'da tünel ve yüksek bölgelerde gizli buzlanmaya dikkat
Samsun Haber Ajansı - Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, gizli buzlanma hakkında uyarıda bulundu.
Yaşam Haberi
Samsun'da tünel ve yüksek bölgelerde gizli buzlanmaya dikkat

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte gizli buzlanma olaylarının meydana gelebileceğini ifade eden Kavuran, özellikle sürücüler tünel ve yüksek bölgelerde daha dikkatli olmalıdır. Bu havalarda aşırı sürat yapmak faciaya neden olabilir" dedi. 

 

Kış lastiği takmayan sürücülerin en kısa zamanda takması gerektiğini belirterej, gizli buzlanmanın ölümlere sebebiyet verdiğini hatırlatan Kavuran, "Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyanlar ile ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık tarihinde başladı. Buna rağmen hala kış lastiğini taktırmayan sürücülerimiz var. Havalar soğudu ve akşam saatlerinde 2 derecelere kadar iniyor. Bu soğuklar gece saatlerinde kent genelinde bir gizli buzlanma olasılığını da arttırıyor. Özellikle ilçelerde ve yüksek kesimlerde gizli buzlanmalarla sıkça karşılaşabiliriz. Bunun yanı sıra tünellerde, viyadük ve kavşaklarda sürücüler çok dikkatli olmalıdır. Bu bölgelerde hız sınırının da altına düşülmelidir. Çünkü eğer yolda buzlanma varsa öndeki araçla olan takip mesafeniz de bir işe yaramaz. Frene bastığınız anda aracınız kontrolsüz bir şekilde kaymaya başlar. O nedenle her hangi bir facia yaşanmaması için sürücülerimiz çok dikkatli olsunlar. Aşırı sürat yapmasınlar" diye konuştu.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, tünel, ve, yüksek, bölgelerde, gizli, buzlanmaya, dikkat,
Yorumlar
Haber Yazılımı