Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 17:03
 
Samsun'da sağlık çalışanı kadının parmağını ısırdı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da hasta tarafından parmakları adeta bir vampir gibi ısırılarak kopma noktasına gelen sağlık çalışanı kadın, hastanelik oldu.
Sağlık Haberi
Samsun'da sağlık çalışanı kadının parmağını ısırdı

Samsun'da sağlıkta şiddet haberine bugün bir yenisi daha eklendi. Samsun İlkadım 6 nolu 112 Acil Servis İstasyon ekibinde saldırıya uğradı. Ambulans şoförüne küfürler eden bir hasta, görevli sağlıkçı kadın B.K.'nın ise parmaklarını ısırdı.

 

Sağlık çalışanı Büşra Nur Keskin, o anları Samsun Haber Ajansı'na anlattı

 

 

 

 

Ülke genelinde olduğu gibi Samsun'da da sağlıkta şiddet haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Önceki gün bir kadın sağlık çalışanının anne ve kızı tarafından saldırıya uğradığı Samsun’da bugün de bir sağlıkta şiddet olayı yaşandı. Edinilen bilgilere göre: İlkadım 6 nolu 112 Acil Servis İstasyon ekibinde görev yapan B.K. adlı kadın bir hastanın fiili ve sözlü saldırısına uğradı. Hasta tarafından parmakları ısırılan sağlık çalışanı kadın B.K. yaşanan olayda parmaklarından yaralandı.

 

 

"PARMAKLARIM AZ KALSIN KOPACAKTI"

 

Korku dolu o anları Samsun Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni ve STAR TV Karadeniz Bölge Kameramanı Şahin BİNİCİ'ye anlatan Büşra Nur Keskin, "Anons geldi ve olay yerine gittik. O anda söz konusu şahsı sedye ile ambulansa taşıdık. Ancak ambulansta bir anda hamle yaparak parmağımı ısırdı. İki parmağımda da ısırık sonucu yaralanma meydana geldi. Tam bir dakika boyunca parmaklarımı ısırdı. Güçlükle parmaklarımı ağzından kurtardık. Biraz daha ısırsaydı parmaklarım kopacaktı. Daha sonra biz o kişiyle aynı ambulansta hastaneye gittik. Ben de meslektaşlarım tarafından tedavi altına alındım. Parmağımda morarma ve ezilmeler var. Şu an hissetmiyorum" dedi. 

 

 

ÇAKMAK: GEREKLİ GİRİŞİMLER YAPILMIŞTIR

 


Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Sağlıkta şiddeti ne koronavirüs durdurabiliyor ne de aldığımız tedbirler her şeye rağmen maalesef tüm hızıyla devam ediyor. Samsun İlkadım 6 nolu 112 istasyon ekibimiz hastaneye götürmek için gittikleri hasta tarafından hem fiili hemde sözel şiddete maruz kalmışlarlardır. Ekip arkadaşlarımızdan B.K hasta tarafından darp edilmiştir. Arkadaşlarımız ile birlikte olayla ilgili gerekli girişimler yapılmıştır. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Allah'tan şifalar diliyoruz. Sağlık çalışanları arkadaşlarımıza yapılan her türlü şiddetin karşısında olduğumuz gibi, bu tür olayların her aşamasınında takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine önemle sunarız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, sağlık, çalışanı, kadının, parmağını, ısırdı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı