Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 11:54
 
Samsun'da kadınlar tenis kulübü kurdu
Eski adı Samsun Maarif Koleji olan ilimizin köklü okullarından Samsun Anadolu Lisesi'nin mezunları, okullarının çok önemli bir özelliğini yaşatmak için bir spor kulübü kurdular.
Spor Haberi
Samsun'da kadınlar tenis kulübü kurdu

Masa tenisi sporuna gönül vermiş mezunlar, okulun bu özelliğini yaşatmak için 2018 yılında kulüpleşmeye giderek  Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarihinde BİR OKULUN MEZUNLARININ İLK VE TEK TAKIMI olarak "Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Masa Tenisi Spor Kulübü"nü kurdular.


1975-1981 yıllarda okulun takımında oynamış olan ve şu anki takımda da oynayan Kulüp Başkanı 1982 yılı mezunu Yeşim Akdeniz " Hem kadın hem de erkek takım olarak TMTF 3.Lig'de yarışıyoruz. Takımlarımızda mezunlarımız da yeralıyor ve  aynı zamanda kadın takımı Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Liglerinde yarışan Samsun'un tek kadın takımı olma özelliğinde. 23-25 Nisan 2021 tarihlerinde Tokat’ta yapılan 3.Lig 2. Etap maçları sonunda ilk yarıyı 1 malubiyetle 2. olarak bitirerek 04-06 Haziran 2021'de yapılacak olan Play-off müsabakalarında 2. Lige çıkmak için mücadele edeceğiz" dedi.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, kadınlar, tenis, kulübü, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı