Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 16:44
 
Samsun'da HES kodu kuyruğu polise zor anlar yaşattı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından sokağa dökülen vatandaşlar, Mecidiye Caddesi'ne giriş yapabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
Yaşam Haberi
Samsun'da HES kodu kuyruğu polise zor anlar yaşattı


 Hafta başı olmasını fırsat bilerek evlerinden çıkan Samsunlular, soluğu yine cadde ve sokaklarda aldı. Mecidiye Caddesi'nde adeta iğne atsan yere düşmedi. 


 Caddeye girişlerde HES kodu soran polis, kalabalığı zaptedebilmek için büyük uğraş verdi. Zaman zaman da sosyal mesafe uyarısı yapıldı.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri çerçevesinde hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması dün sona erdi. Gün içerisinde tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da manzara aynıydı, sokaklar deyim yerindeyse insan seline döndü. Samsunlular kısıtlama sonrası, ihtiyaçlarını gidermek için sokaklara akın etti.

 

 

ÇOĞU CADDEDE KUYRUKLAR OLUŞTU

 


Samsun’un özellikle kent merkezi olan İlkadım ilçesinde insan yoğunluğu yaşandı. Kasaplar Caddesi, Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önülerinde kuyruk oluştu. Banka önleri de vatandaşlarla doldu.

 

 

SOSYAL MESAFENİN 'S'Sİ BİLE YOK

 


Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için dışarı akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal, AVM ve fırınların önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

 

 

EMNİYETTEN SOSYAL MESAFE UYARISI

 


Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler. HES kodu uygulaması için uzun kuyruklar oluşturan ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayan vatandaşlar, polislere de zor anlar yaşattı. HES kodu sorgusu yapan polisler vatandaşları sık sık kurallara uymaları konusunda uyarsa da vatandaşlar yine bildiğini okudu.

 

MECİDİYE VE SAATHANE’DE HES UYGULAMASI

 


Yine emniyet güçleri, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın geçtiğimiz hafta duyurduğu Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı’na girişlerin yasaklanması talimatı gereği uygulama yaptı. Emniyet güçleri, Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı bölgesine girişleri kapatırken, buralara HES kodu sorgulaması yaptı. Caddelere vatandaşların girişi, HES kodu ile sağlandı. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, HES, kodu, kuyruğu, polise, zor, anlar, yaşattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı