Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 16:54
 
Samsun'da hayvan otlatan çobanlara aşı baskını
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da koronavirüs aşısı olmasına hak tanımlandığı halde aşısını olmak istemeyen vatandaşlar için kurulan Aşı ikna timi, kapı kapı dolaşarak aşı olmak istemeyenleri ikna edip aşılarını yaptı.
Yaşam Haberi
Samsun'da hayvan otlatan çobanlara aşı baskını

Samsun Haber Ajansı (SHA - OZEL) Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğünce kurulan Aşı İkna Timi, dağ bayır demeden, aşı olmak istemeyen vatandaşların izini sürüyor. 

 

Kendisine aşı hakkı tanımlanmasına rağmen aşıdan kaçan ve aşı olmak istemeyen kişileri tek tek tespit eden ekipler, kapı kapı dolaşarak ikna çabalarında bulunuyor. 

 

 

Aşıdan kaçan çobanlar da unutulmadı. Ayaklarına kadar gelen aşı timine, koronavirüs aşısından halk arasında dolaşan dedikodular nedeniyle  korktuğunu belirten çobanlar, aşı vurulmak istemediklerini söyledi. 


Ancak bilinçli sağlıkçılar, bir çobanı ikna ederek, aşısını hayvanları otlattığı sırada yaptı. Bir çoban ise bir kaç gün önce korona virüs hastalığını atlattığını söyleyince, aşısı yapılmadı. 

 
 Atakum İlçe Sağlık Müdürü Dr. Barış Ömer Çankaya, Atakum ilçesinde aşıdan kaçan 6 bin kişi olduğunu belirterek, bu kişilerin evlerine gidip tek tek ikna etmeye çalıştıklarını ve aşılarını yapmak için gerekli gayretlerin gösterildiğini söyledi. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, hayvan, otlatan, çobanlara, aşı, baskını, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı