Haber Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 11:31
 
Samsun'da hastane binasını haber yapan Gazeteciye saldırı
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yeni yapılan devlet hastanesi binasındaki bazı hataları tespit ederek haber yapan gazeteci, tekme tokat saldırıya uğradı.
Asayiş Haberi
Samsun'da hastane binasını haber yapan Gazeteciye saldırı

19 Mayıs ilçesinde devlet hastanesini inşa eden yüklenici firmanın imalat hataları, gazeteci İbrahim Akkuş tarafından kamuoyuna duyurulmuştu.

 

Gazeteci İbrahim Akkuş, yaptığı o haberlerin ardından feci şekilde doğalgaz boruları ile dövüldü. 

 

 

YÜKLENİCİ FİRMA ÜYELERİNCE DARP EDİLDİ

 

 

Akkuş'un ilçe belediye binası içinde yüklenici firma üyelerince darp edildiği iddiası gündeme gelirken, Akkuş, saldırganlardan polis merkezine giderek şikayetçi oldu.  CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'da saldırıyı kınadı. 

 

 

YAPANLAR VE AZMETTİRENLER YARGI ÖNÜNE ÇIKARILMALI 

 

 

CHP Parti Meclis Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yayınladığı açıklamada, "Ondokuz Mayıs ilçemizde yapımı tamamlanan ve teslim aşamasında olan Devlet Hastanesi inşaatındaki eksikleri ve proje hatalarını haberleştirerek halkı bilgilendiren, kamu zararını engellemek için çabalayan gazeteci arkadaşımız İbrahim Akkuş’a, bir kamu binasında bulunduğu sırada alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Halkın haber alma hakkını engellemeye yönelik bu menfur saldırıyı lanetliyorum. Kısa bir süre önce ilçe başkanımız Yakup Konuş ve gazeteci arkadaşımız İbrahim Akkuş ile birlikte söz konusu hastane inşaatında incelemelerde bulunarak, ağır müteahhitlik kusurlarını birer birer tespit etmiştik. Ve görülen o ki bu kusurlar hastanenin teslim günü geldiği halde giderilmemiş ve ciddi anlamda kamu zararı oluşmuştur. Meslek ahlakını koruyarak haberinin takipçisi olan ve devletin ve milletin kaynaklarına sahip çıkmaya çalışırken saldırıya uğrayan gazeteci arkadaşımız İbrahim Akkuş'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; saldırıyı gerçekleştiren ve azmettirenlerden yargı önünde hesap sorulmasını bekliyoruz "dedi. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, hastane, binasını, haber, yapan, Gazeteciye, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı