Haber Detayı
25 Mayıs 2021 - Salı 11:46
 
Samsun'da Hacı Murat'ı üstü açık otomobile dönüştürdü
Samsun'da klasik otomobil ustası Ömer Kurt, tam 75 bin TL harcayarak bir zamanların efsane otomobili olan Murat 124'ü, üstü açık lüks bir otomobile dönüştürdü.
Yaşam Haberi
Samsun'da Hacı Murat'ı üstü açık otomobile dönüştürdü

Samsun Haber Ajansı (SHA) - Hurda olarak aldığı Murat 124 marka otomobilin restoraston işlemleri için kolları sıvayan klasik otomobil tamircisi Ömer Kurt, 1 ay süren çalışmanın ardından, göz kamaştıran bir eser ortaya çıkardı. 
                      İlk olarak hurda olan otomobil çürüklerden arındırılarak şase güçlendirmeleri yapıldı. Ardından ise

cabrio olması için tavanı kesildi. 

 


 Orjinal rengi yeşil olan otomobil daha sonra boya işlemine girerek rengi bal köpüğüne dönüştürüldü. İç döşemeleri de boyasına uygun yapıldı. 

 


 Sonrasında ise adeta bir sanat eseri ortaya çıktı. 75 bin TL harcanarak restore edilen Murat 124, son model üstü açık otomobillere taş çıkarttı. 

 

 

BEN BİLE ŞAŞIRDIM

 

Hacı Murat'ın restorasyon işine tam bir ayını verdiğini ifade eden Ömer Kurt, "Açıkçası Murat 124'ü restore ederken böyle birşey ortaya çıkacağından pek emin değildik. Biz bu otomobili sıradan bir 124 yerine sıra dışı bir otomobile dönüştürmeyi planladık. İlk olarak hurdadan aldığımız aracın çürüklerini giderdik. Şase güçlendirmesi yaptık. Alt tabanını komple yeniden yaptık. Daha sonra bir proje oluştu. Bu otomobili üstü açık hale getirmek istedik. Sonrasında tavanını keserek gereken işlemlere başladık. Son olarak ise motorunu sıfırlayarak boya ve döşeme işlemlerini gerçekleştirdik. Sonuç ise harika oldu. Ben bile gördüğüm manzara karşısında şaşırdım. O kadar güzel bir otomobile dönüştü ki hem klasik hem de üstü açık bir araç. Görenler hayretle bakıyor. 75 bin TL harcayarak tüm bu restore işlemlerini yaptık ama değdi. Bundan sonra da bu şekilde cabrio Murat 124 yapmaya devam edeceğim" dedi. 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, Hacı, Murat'ı, üstü, açık, otomobile, dönüştürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı