Haber Detayı
08 Haziran 2020 - Pazartesi 17:23
 
Samsun'da et fiyatları düşüşe geçti
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da tüketicinin cebini yakan kırmızı et, virüs salgını nedeniyle son günlerde düşüşe geçti.
Yaşam Haberi
Samsun'da et fiyatları düşüşe geçti

Dünyayı sarsan katil korona virüs nedeniyle piyasalardaki tüm dengeler alt üst oldu. Ülke genelinde et fiyatlarında bir artış beklenirken, Samsun'da bu durum tam tersine döndü. 

 

İstanbul'da etin kilo fiyatına minimum 5 ila 6 TL arasında zam yapılırken, Samsun'da fiyatlar aşağıya çekildi. Samsun'da bugün 55 liradan satılması gereken et, kalitesine göre 42 ila 45 liradan alıcı buluyor. 

 

Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Samsun Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Korona virüs süreci bizi oldukça sarstı. Her meslek gruplarında olduğu gibi kasaplar da bi virüs sürecinden etkilendi. Bu dönemde lokantaların aylarca kapalı olması haliyle kasapları etkiledi. Biz 3 ay boyunca lokantalara et veremedik. Lokantalar olmayınca bizim işler dönmüyor. Bu süreçte 30-40 bin lira içeriye giren esnaf arkadaşlarımız oldu. Krediyle dükkanını döndüren esnaflarımız var. Devletimizden Allah razı olsun yinede. Bizlere kredi imkanı sundular. Bir şekilde işlerimizi düzeltmeye çalışıyoruz. Biz bu ara Samsun'da et fiyatlarına zam yapılmasını bekliyorduk. İstanbul'da fiyatlar arttı. Bugün Samsun'da da etin kilosu 55 liradan satılması gerekiyor. Virüsten önce bile etin kilosu 46-47 lira arası satılıyordu. Bugün zam gelmediği gibi mevcut fiyatın da altında satılıyor. Şu an kilosu 42 liradan 45 liraya kadar çıkıyor" dedi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, et, fiyatları, düşüşe, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı