Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 14:16
 
Samsun'da domuz gribine karşı 16 bitki karışımı
Samsun Haber Ajansı - Ülke genelinde yaygınlaşan domuz gribi Samsun'da bazı bölgelerde de boy göstermeye başladı. Domuz gribinden korunmak için ise uzmanlar bitki karışımları öneriyor.
Sağlık Haberi
Samsun'da domuz gribine karşı 16 bitki karışımı

 Samsun'da aktarlık yapan Recai Doğanay, Domuz gribiyle savaşmak için 16 bitkinin karışımı olan özel kış çayını vatandaşlara önerdi. Bu bitkilerin karışımıyla bağışıklık sisteminin güçleneceğine dikkat çeken Doğanay, bütün vatandaşların bu bitkileri kullanması gerektiğini söyledi. 

 

Domuz gribinden korunmak için ilk olarak kişinin temizliğine önem vermesi gerektiğini ifade eden Doğanay, "Vatandaşlarımız ilk olarak temizliğe çok önem vermelidir. Bu hastalık herkese farklı yollardan bulaşabilir. O nedenle biz bağışıklık sistemimizi oldukça güçlendirmeliyiz. Özellikle bol bol C vitamini almalıyız. Vücudumuzun bağışıklık kazanması için en başta C vitaminine ihtiyaç vardır. Bunlara ek olarak da aktarlarda satılan şifalı bitkiler mevcuttur. Bazı bitkiler bağışıklık sistemini oldukça güçlendirerek kişinin hastalığa karşı dirençli olmasını sağlar. Bunların en başında keçiboynuzu gelir. Keçiboynuzunun gerek kendisi gerekse özü ve pekmezi tüketildiğinde insanın grip olma oranı çok azdır. Keçiboynuzu kan dolaşımını hızlandır ve antibiyotik özelliği vardır. Mutlaka tüketilmesi gerekir. Bunun yanı sıra kanda dolaşan mikropları ve vücuttaki iltihapları da temizleme özelliği vardır" dedi. 

 

 

16 BİTKİDEN OLUŞAN KIŞ ÇAYI

 

Öte yandan virüslere karşı 16 bitki karışımlı çayların tüketilmesi gerektiğini ifade eden Doğanay, "Biz kendimiz bu çaylardan hazırlayarak bize gelenlere tavsiye ediyoruz. Az da olsa onlara veriyoruz. Bu bitki çayı kaynatılarak sürekli içilmelidir. Çay yerine bu çaylar içildiği takdirde büyük ölçüde şifası görülür. Grip öncesi bunu içen kolay kolay grip olmaz. Gribe yakalanan vatandaşta bu çayı içtiği takdirde Allah'ın izniyle sağlığına kavuşur. Bu çayın içerisinde, zencefil, zerdeçal, tarçın, karanfil, ekinezya, kuşburnu, ıhlamur, havlıcan ve ayva yaprağı gibi bir çok bitki var. Ayrıca içerisinde kurutulmuş meyveler de bulunmaktadır" diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, domuz, gribine, karşı, 16, bitki, karışımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı