Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 17:57
 
Samsun'da dolmuş şoförleri kontak kapattı! Yolcular isyan etti
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da trafik polisi tarafından durdurulan bir dolmuşa fazla yolcu aldığı gerekçesiyle ceza yazılmasının ardından, dolmuşcular kontak kapatma eylemi yaptı.
Gündem Haberi
Samsun'da dolmuş şoförleri kontak kapattı! Yolcular isyan etti

İlkadım ilçesinde hizmet veren 4. Hat dolmuşçularından bazılarına, iddiaya göre fazla yolcu taşıdıkları gerekçesi ile ceza yazıldı. 

 


 Tam kapanma öncesi sürekli ceza yediklerini belirten dolmuşcular, kontak kapatma eylemi yaparak çalışmadı. Yolcular ise durak önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

 

 

Dolmuşların kontak kapattığını öğrenen vatandaşlar, iftar saatinin yakın olması nedeniyle isyan etti. Vatandaşlar, "Tam iftar saati olacak iş değil bu. Evimize gitmek için saatlerdir bekliyoruz. Dolmuş zaten gelmiyor. Gelenler de dolu geliyordu. Bir de kontak kapattılar. Yürüyerek mi gideceğiz evlerimize" dediler.

 

 

4 yolcu taşıdığı için polis memurunun ceza yazdığını ileri süren dolmuş şoförü Murat Baş, "Normalde yayınlanan genelgeye göre dolmuşlarımızda 4 yolcu taşıma hakkımız var. Bugün trafik polisi beni durdurdu. Aracımda 4 yolcu olması nedeniyle cezai işlem uyguladı. Ben de neden ceza yazıyorsun diye sorduğumda fazla yolcu taşıdığımı söyledi. 3 yolcudan fazla yolcu taşımanın yasak olduğunu söyledi. Dün 4 deniliyor bugün sayı 3'e düşüyor. Biz kimi taşıyacağız. Nasıl ekmeğimizi kazanacağız. O zaman bizi hiç çalıştırmasınlar. Kapanma öncesi bir çok dolmuş şoförü arkadaşımıza cezai işlem uygulandı. Biz de buna tepki olarak kontak kapatma eylemi yapıyoruz" dedi. 

 

Yolcuların ihbarı üzerine bölgeye gelen polis ekipleri ile dolmuş şoförleri arasında da gergin anlar yaşandı. Polis memurları yapılan bu eylemin yasal olmadığını belirterek, dolmuş şoförlerinden yolcuların mağdur edilmemesini istedi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, dolmuş, şoförleri, kontak, kapattı!, Yolcular, isyan, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı