Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 10:10
 
Samsun'da bir kişi taşıdığı suikast tabancasıyla kendini vurdu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da bir kişi kalem büyüklüğünde ve dolma kalemi andıran suikast silahıyla oynarken, kendi kendini vurdu.
Asayiş Haberi
Samsun'da bir kişi taşıdığı suikast tabancasıyla kendini vurdu

Şahin BİNİCİ (SHA) - Taşıma ve bulundurma izni olmayan ve suikast amacıyla kullanılan yasadışı  "Kalem silah" Samsun'da yaşayan 30 yaşındaki adamın cebindeyken, birden patladı. Kalem tabancayı hem taşıyan hem de oynayan Sinan Selçuk, elinden yaralandı.

Olay geçtiğimiz yıl Samsun'da yaşanmıştı. Suikast tabancası olarak kullanılan kalem tabancayı sürekli olarak yurtdışına çalışmaya giden Sinan Selçuk, özel olarak yaptırdı. İddiaya göre amacı suikast değil, sadece meraktı.

 

Silahlara olan merakı genç adamın başına iş açtı. Kalem tabancayla oynayarak daha sonra montunun cebine koymak isteyen Selçuk, silahın bir anda patlamasıyla kendi kendini vurdu. 

 

Kalem tabancadan çıkan tek mermi, Selçuk'un elinden girip çıktı. Sonrasında ise adli süreç başladı. 

 

Elinden yaralanan ve hastaneye giden şahsa, polisler kendisini neyle vurduğunu sorunca, yasadışı suikast silahı ortaya çıktı. Şahsa, suikast silahı taşımaktan işlem yapıldı. Mahkeme tarafından kalem tabanca taşıma ve bulundurmaktan 1 yıl hapis cezası ve 500 TL'de para cezası kesildi. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, bir, kişi, taşıdığı, suikast, tabancasıyla, kendini, vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı