Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 11:31
 
SAMDOB 14 Şubat'ta sanatseverlerle bir araya geldi
Samsun Haber Ajansı - SAMDOB, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamında sanatseverle bir araya geldi.
Kültür Haberi
SAMDOB 14 Şubat'ta sanatseverlerle bir araya geldi

“Sevgililer Günü”nde, SAMDOB, aşıklara özel senfonik konser ile sanatseverlerle buluştu. Birbirine kavuşamayan Romeo ve Juliet ile Tristan ve Isolde’nin acıklı hikayelerinin notaya döküldüğü eserlerin bölümlerinin yer alacağı konser 14 Şubat 2019 Perşembe akşamı gerçekleşti.

İki bölümden oluşan “Sevgililer Günü Konseri”nin orkestra şefliğini Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi S.Dağhan Doğu üstleniyor. Konserde solist sanatçı olarak Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Deniz Aydın (Keman) ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Tayfun Karakelle (Viyolonsel) yer aldı. Dilara Tanrıverdi Doğan’ın başkemancı olarak yer aldığı “Sevgililer Günü Konseri’nde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etti.

İlk bölümde Deniz Aydın ve Tayfun Karakelle’nin solist olarak yorumladığı J. Brahms’ın “Keman ve Viyolonsel İçin İkili Konçerto” eseri, ikinci bölümde de R. Wagner’in  “Tristan ve Isolde” operasının Prelüd ve Liebestod bölümleri ile P.I.Tchaikovsky’nin “Romeo ve Juliet" bale eserinin Fantezi Uvertür bölümü Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirildi. Dakikalarca alkışlanan Deniz Aydın ve Tayfun Karakelle, seyircilere hazırladıkları bis parçası A. Piazzolla’nın “Oblivion” parçası ile veda etti.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , SAMDOB, 14, Şubat, Sevgililer, Günü, akşamında, sanatse
Yorumlar
Haber Yazılımı