Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 14:33
 
Putin'den Türkiye'ye mesaj
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni yıl mesajı göndererek, "Türkiye ve Rusya’nın, Avrasya'nın güvenliğini birlikte güçlendirmeye devam edeceğine eminim" dedi.
Dünya Haberi
Putin'den Türkiye'ye mesaj

Kremlin Basın Servisinden yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni yıl için tebrik mesajı gönderdiği belirtildi. Putin, ABD Başkanı Donald Trump'a yeni yıl mektubu yazarak, ülkesinin diyaloğa hazır olduğunu da belirtti.

Putin’in, Türkiye ve Rusya arasında başarılı bir şekilde gelişen ilişkilerden ötürü memnuniyetini dile getirdiği mesajda, “Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde ilk ünitenin inşaatı başladı ve Türk akım doğal gaz boru hattının deniz kısmında inşaat tamamlandı” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE VE RUSYA BERABER YÜRÜMEYE DEVAM EDECEK”

İki ülke arasındaki ilişkilere yönelik yeni planların da yapıldığını vurgulayan Putin, “Moskova ve Ankara'nın ortak çabalarıyla, Suriye'de terörizmle mücadeleye ve bu ülkedeki siyasi sürece kararlı bir katkı sağlanıyor. Türkiye ve Rusya’nın, Avrasya'nın güvenliğini birlikte güçlendirmeye devam edeceğine eminim" dedi.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: samsun,haber,ajansı,samsun,haberleri,putin,rusya,türkiye,cumhurbaşkanı
Yorumlar
Haber Yazılımı