Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 15:27
 
Mecidiye Caddesi'ndeki HES kuyruğunun ucu bucağı yok
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Mecidiye Caddesi'ne girmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, polis uyarılarına rağmen sosyal mesafe kuralını hiçe saydı.
Yaşam Haberi
Mecidiye Caddesi'ndeki HES kuyruğunun ucu bucağı yok

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan koronavirüs tablosuna göre, vaka oranı en yüksek illerin başını çeken Samsun, alarm üstüne alarm veriyor.

 

Park ve bahçeler gibi yeşil alanlar dışında şehrin dört bir yanı kırmızıya bürünmüşken, vatandaşlar yine kurallara uymama konusunda direniyor.  İlkadım ilçesinde bulunan Mecidiye Caddesi günden güne kalabalıklaşıyor. Bugün cadde üzerindeki yoğun insan kalabalığı objektiflere yansıdı. 

 

 

ARA SOKAKLARDA DA HES KODU SORULDU

 

Caddeye giriş ve çıkışta yapılan HES kodu uygulaması, ara sokaklarda da uygulanmaya başlandı. Caddeye HES kodu sorgusuna takılmadan ara sokaklardan giriş yapmak isteyen uyanık vatandaşları, her ara sokakta 2 polis memuru karşıladı. HES kodu olmayan vatandaşlar bölgeden ayrıldı. 

 

DENETİM SIKLAŞTI

 

Risk haritası adeta kıpkırmızı olan Samsun'da polisler denetimleri sıklaştırdı. Sokağa çıkma yasağının başladığı saat olan 21.00'a kadar polisler halkın yoğun olduğu bölgelerde denetimlerini sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri Çiftlik Caddesi, Mecidiye Caddesi ve Saathane bölgesinde sürekli devriye gezerek, vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarıda bulunuyor. Diğer polisler ise dönüşümlü olarak cadde üzerinde HES kodu uygulaması yapıyor.

 

 

KUYRUĞUN UCU BUCAĞI YOK

 

Öte yandan caddeye giriş yapmak isteyen vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruklar görenleri şaşkına çevirdi. Sosyal mesafe kuralı tanımayan ve kuralları hiçe sayan vatandaşlar, caddeye girebilmek için dakikalarca HES kuyruğunda bekledi. Kuyruğun ardı arkası ne yazık ki akşam saatlerine kadar kesilmedi. 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Mecidiye, Caddesi'ndeki, HES, kuyruğunun, ucu, bucağı, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı