Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 13:22
 
Çiftlik Caddesi yılan hikayesine döndü
Araç trafiğine açıldığı günden bu yana tartışmalara konu olan Çiftlik Caddesi, dün itibariyle yeniden tadilata girdi. Caddedeki taşlar yeniden söküldü.
Gündem Haberi
Çiftlik Caddesi yılan hikayesine döndü

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tam kapanmayı fırsat bilerek, caddenin zeminindeki taşları sökerek, iş makineleriyle belediyenin taş ocağı tesislerine taşıdı. 

 


 Caddedeki taşların yerine ise asfalt döküleceği öğrenildi. Cadde bir türlü bitmek bilmeyen tadilattan dert yanan vatandaşlar, adeta belediyeye sitem etti. 

 

Cadde üzerinde tam kapanmadan muaf olarak hizmet veren işletmeler de her kısıtlamada yapılan tadilat nedeniyle veryansın etti. Esnaflar; "Her kısıtlamada ve ya sokağa çıkma yasağında caddede mutlaka bir tadilat yapılıyor. En az 5 kere bu caddede tadilat yapıldı. Cadde yap boz tahtasına döndü. Sürekli taşlar sökülüyor onarılıyor, tekrar takılıyor. Bu kapanma sürecinde yeniden iş makineleri buraya girdi. Şimdi yine taşlar sökülüyor. Bu olacak iş değil. Resmen yılan hikayesine döndü" dediler.

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan vatandaşlar ise şunları söyledi; "Belediye milletin aklıyla artık alenen alay eder oldu. Trafiğe açılması başlı başına bir hatayken şimdi bir de takıp söküyorlar. Sözde hizmet yapılıyor. İnsanları perişan etmekten başka bir şey değil. Burada oturan vatandaşlara yazık. Dükkan sahiplerine yazık. Evleri toz kir içinde. Sesten gürültünden durulmuyor. Sürekli sürekli bu caddeyle uğraşmanın amacı nedir? Şimdi de yol dikiş tutmadığından belediye taşları söküp yerine asfalt dökecek. Bu işin içinde rant vardır kesin" 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Çiftlik, Caddesi, yılan, hikayesine, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı