Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 00:13
 
Yeni korona tablosu açıklandı! Samsun uçuyor
Samsun Haber Ajansı - Sağlık Bakanı Fahretttin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Tabloya göre, vaka sayılarında artış yaşandığı gözlemleniyor
Sağlık Haberi
Yeni korona tablosu açıklandı! Samsun uçuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız'' açıklamasını yaptı.

 

Türkiye'de vaka sayı oranı en yüksel ilk 3 il arasında olan Samsun'da da gözle görülür şekilde vaka sayılarında artış yaşandı. Vakalar tabloya göre kentte giderek artıyor. Samsun'daki enfekte oranı Bakan Koca tarafından 202 bin 94 olarak açıklandı.

 

İşte Türkiye'nin il il koronavirüs vaka tablosu

 

 

Tabloya göre Bakan Koca'nın açıkladığı  iller arasında yer alan ve riskli olarak adlandırılan bölgede olan Samsun'da da rakamlar korkuttu. Bakan Koca'nın açıkladığı tabloda, Samsun'da vaka oranının 7 günlük verilere göre 100 binde 202,94 olduğu belirtildi. Samsun bu oranla ülke genelinde vaka sayısı en yüksek dördüncü il oldu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Yeni, korona, tablosu, açıklandı!, Samsun, uçuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı