İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 12:36
 
Yazar Atasoy Müftüoğlu Samsun’a geliyor
Yazar ve düşünür Atasoy Müftüoğlu, Dost Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (DOSTDER), “Tanıklar & Hayat, Mücadele, Hatırat” programının konuğu olarak Samsun’a geliyor.
Kültür Haberi
Yazar Atasoy Müftüoğlu Samsun’a geliyor

DOSTDER, “Tanıklar” program serisini, Ali Bedir'in moderatörlüğünde, Atasoy Müftüoğlu ile başlatıyor.

"Hayat, Mücadele, Hatırat" ekseninde yapılacak "nehir-söyleşi" niteliğindeki bu programlarla şehre, ülkeye, dünyaya iz bırakmış; ömrünü bir amaca adamış "vakıf insanlar"ın "hayali cihan değen" hatıralarını, söyleşileri aracılığıyla izleme ve şahit olma imkânı sunuyor.

“Tanıklar” programının ilki 31 Ekim 2018 Çarşamba akşamı saat 19.30’da DOSTDER Aliya İzzetbegoviç Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

Yazar ve düşünür Atasoy Müftüoğlu, aynı gün 13.30’da  İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda, “Sahte Mutlakların Hükümranlığı” başlıklı bir konferans da verecek.

Atasoy Müftüoğlu Kimdir?

 

1942’de Trabzon, Çaykara’da doğdu. Ankara, Polatlı’da ilkokula başladı, Cebeci Ortaokulundan mezun oldu. Ankara, Atatürk Lisesinde başlayan lise öğrenimini değişik illerdeki liselerde tamamladı. Bir süre vekil öğretmenlik yaptı. 1966 yılında ailesiyle birlikte Eskişehir’e taşındı. 1971 yılında Eskişehir’de Deneme adlı bir edebiyat dergisi yayınladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazar, düşünür, Atasoy, Müftüoğlu, Dost, Eğitim, Kültür, Yardımlaşma, Derneği’ni
Yorumlar
Haber Yazılımı