Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 12:26
 
Terme'de 5 bin kişiye sıcak el uzandı
Samsun Haber Ajansı - Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, sosyal yardım alanında yürüttüğü çalışmalarıyla gönüllere dokunuyor. Pandemi sürecinde ve öncesinde Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce 5 bin kişiye gıda yardımı yapıldı.
Yaşam Haberi
Terme'de 5 bin kişiye sıcak el uzandı

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi öncelikleri halk sağlığına çevirse de Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarının her daim yanlarında olmayı sürdürüyor.

 


 

İLÇEYE KESİNTİSİZ HİZMET

 


Sadece belirli günlerde değil de yılın 365 günü farklı alanlarda sosyal yardım faaliyetleri yürüttüklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bizler yılın belirli günlerinde sosyal yardım faaliyetleri yürüten bir belediye değiliz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yılın 365 günü her alanda sosyal yardım faaliyetleri yürütmekteyiz. Sosyal belediyecilik sözle değil icraatla yapılır. Biz sosyal belediyeciliği sözde değil özde uyguluyoruz” dedi.

 

 

 

HER KOŞULDA DESTEK

 


Sosyal belediyecilik anlayışını her alanda gerçekleştiren Terme Belediyesi, ilçe halkının her zaman yanında olmaya ve vatandaşlarına her konuda destek sağlamayı sürdürüyor. Faaliyetleri ile örnek alınan Terme Belediyesi ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı, ramazan aylarında gıda yardımı, tekerlekli ve akülü sandalye, ev tadilatı ve onarımı, kıyafet yardımı, mobilya, beyaz eşya, Üniversiteye başlayan ve askere gidenlere ilk bilet alımı, kırtasiye yardımı ve pandemi sürecinin başladığı günden itibaren evde karantinada olanlara gıda paketi ulaştırılması gibi daha bir çok yardım faaliyetlerinin yanında oturulamayacak durumdaki evlerin tadilatlarını yaparak yaşanabilir mekanlar kazandırıyor.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Terme'de, 5, bin, kişiye, sıcak, el, uzandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı