Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 09:22
 
Taşçı: Atakum'a bin kişilik modern bir salon yapılacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde düzenlenen Türk Halk Müziği Korosu Konserine katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum Belediye Spor Salonunun orada yaklaşık 25 dönümlük bir arazi var. İnşallah bu arazimizin yukarı güney tarafını Atakum'a yakışaca, içinde bin kişilik salonu olan yine 500 kişilik ve 250 kişilik 3 adet modern bir salon olacak" dedi.
Sanat Haberi
Taşçı: Atakum'a bin kişilik modern bir salon yapılacak

Atakum Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Korosu Konseri, Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren ve iki bölümden oluşan konserde izleyenler oldukça keyifli anlar yaşadı. Konser öncesi Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı kısa bir konuşma yaptı.

“BÜYÜK BİR ATAKUM KÜTÜPHANESİ OLACAK”

Atakum için yeni ve büyük bir kütüphane hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum Belediye Spor Salonun orada yaklaşık 25 dönümlük bir arazi var. İnşallah bu arazimizin yukarı güney tarafını Atakum'a yakışacak, içinde bin kişilik salonu olan yine 500 kişilik ve 250 kişilik 3 adet modern bir salon olacak. İçerisinde yine tiyatro gösterimine hazır büyük bir salon olacak, sergi alanları olacak. Yan tarafında ise büyük bir Atakum Kütüphanesi olacak. Büyük bir kompleksi inşallah önümüzdeki dönem inşa edeceğiz" dedi.

"İLÇEMİZ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞİYOR”

Özellikle son zamanlarda Atakum ilçesinde kültür ve sanat programlarına ağırlık vermeye çalıştıklarını aktaran Başkan Taşçı, "Yakın zamanda yine geleneksel hamsi festivalimizi sahilde gerçekleştireceğiz. Ancak bizim önümüzdeki dönem en büyük hedefimiz güzel Atakum ilçemizi kültür ve sanatta bir marka şehir olarak önümüzdeki dönem hazırlamak. Onun için hem fiziki alt yapılarını hem de insani gereksinimlerimizi ciddi anlamda artıracağız. İlçemiz çok hızla büyüyor ve gelişiyor. Yıllık yaklaşık 14 bin civarında nüfus artışıyla bölgenin cazibe merkezi olmuş durumda. Çevre illerimizden, ilçelerimizden ve diğer bölgelerden ciddi anlamda göç alıyoruz. İnşallah bu cazibe merkezi oluşumumuzu en güçlü şekilde göstereceğiz. Atakum'u tanıtmak demek Samsun'u tanıtmak demek. Yeni Samsun Atakum ilçesinde kuruluyor" diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: samsun,haber,ajansı,samsun,haberleri,atakum,snat,merkezi,ishak,taşçı
Yorumlar
Haber Yazılımı