Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 13:40
 
Şişko Nuri öldü tiyatro öksüz kaldı
Türk sinemasında canlandırdığı 'kötü adam' karakterleriyle tanınan İhsan Gedik ve tiyatro sanatçısı Fuat Dilek, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden çocuk tiplemeleriyle tanınan "Şişko Nuri" lakaplı Sıtkı Sezgin'in kabrini ziyaret etti.
Sanat Haberi
Şişko Nuri öldü tiyatro öksüz kaldı

Samsun Haber Ajansı Kenan Akyüz - Sıtkı Sezgin, İhsan Gedik ve Fuat Dilek'in birlikte yaptığı 'Renkli Dünyalar' adlı tiyatro oyunu öksüz kaldı. İhsan Gedik ve Fuat Dilek, birlikte il il gezerek ilkokullarda, Renkli Dünyalar'ı sahneledikleri arkadaşları Sıtkı Sezgin'e vefasını gösteriyor. Ramazan ayı öncesi yakın arkadaşlarının mezarını ziyaret eden İhsan Gedik ve Fuat Dilek, mezar başında dua ettiler. Arada sırada arkadaşlarını ziyaret ettiklerini söyleyen İhsan Gedik ve Fuat Dilek, Sıtkı Sezgin için Ramazan ayında mevlit okutacaklarını söylediler. Arkadaşları Sezgin'i çok özlediklerini belirten İhsan Gedik ve Fuat Dilek, Sezgin ölünce tiyatrolarının öksüz kaldığını ifade ettiler.

Çınar'ı da unutmadılar
İhsan Gedik ve Fuat Dilek, Türk Halk Müziği sanatçısı Samsunlu Yıldıray Çınar'ı da mezarı başında ziyaret ettiler. Yıldıray Çınar'la eski arkadaş olduğunu söyleyen İhsan Gedik, "Yıldıray abi beni 1977'de Almanya turnesine götürmüştü. Çok anılarımız oldu. Allah rehmet eylesin çok iyi bir insandı" dedi.

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Türk, sinemasında, canlandırdığı, kötü, adam, karakterleriyle, tanınan, İhsan, G
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şişko Nuri öldü tiyatro öksüz kaldı
Şişko Nuri öldü tiyatro öksüz kaldı
Şişko Nuri öldü tiyatro öksüz kaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı