Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 10:55
 
Sigara fiyatlarına zam geldi! Fiyatlar ne kadar oldu?
Samsun Haber Ajansı - Bugün sosyal medyanın ve sigara tiryakilerinin en çok araştırdığı konu oldu. Resmi Gazete kararı ile sigara ve tütün ürünlerinden alınan vergi yüzde 17 arttırıldı.
Gündem Haberi
Sigara fiyatlarına zam geldi! Fiyatlar ne kadar oldu?

Sigara tiryakilerini ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayınlandı. 2020 14 Mayıs itibariyle tütün ve sigara ürünlerinin vergisi yüzde 17 arttırıldı. Peki sigara fiyatlarına zam geldi mi, yeni zamlı sigara fiyatları kaç para oldu? İşte Parliement, Camel, Marlboro, Muratti, Lark, Samsun, Winston sigara yeni zamlı fiyatları...

 

 

Sigara ve tütün ürünlerindeki vergi oranları artırıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre sigara ve tütün ürünlerinden alınan asgari maktu vergiler yüzde 17 artırıldı. Yeni maktu vergi tutarı 0.4569 TL olarak açıklandı. Bu da sigaraya 2 liralık zam demek...

  • Böylece 1 paket yani 20 adet sigarada vergi 7,79 liradan 9,13 TL'ye yükseldi.

 

Böylece 11.6 lira taban fiyatı olan en düşük fiyata satılan sigarada taban fiyat 13.6 lira olacak. Yeni düzenleme sonucu bir paket sigaranın 2 lira zamlanarak en az 14 liradan satılması bekleniyor.

 

 

Asgaari maktu tutarının artmasıyla birlikte 14 Mayıs 2020 Perşembe gününden itibaren 12 liradan satılan Tekel 2000 ürünlerinin satış fiyatı 14 TL olacak. Diğer ürünlerin fiyatlarında ise şimdilik  herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Bugünden itibaren geçerli olacak fiyat listesi Tekel 2000 ürünleri haricinde aynı kalacak.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Sigara, fiyatlarına, zam, geldi!, Fiyatlar, ne, kadar, oldu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı