Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 22:43
 
Santrale HAYIR diyen halka dava açıldı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da geçtiğimiz gün meclis salonuna girerek, "Santrale Hayır" diyen vatandaşlara dava açıldı.
Gündem Haberi
Santrale HAYIR diyen halka dava açıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak biyokütle enerji santrali ile ilgili imar planı değişikliğinin görüşüldüğü toplantıyı basarak santrale tepki gösteren vatandaşlara dava açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde önceki gün Çarşamba ilçesine yapılacak biyokütle enerji santralinin imar planı değişikliği ile ilgili talep görüşülerek ilgili komisyonlara havale edilmişti. Bu toplantıya ise vatandaşlar gelerek, biyokütle santralinin yapılmasına tepki gösterirken, tepki sırasında meclis salonunda tartışmalar yaşanmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk ise dün yapılan komisyon toplantısında biyokütle santraline tepki gösteren vatandaşlara dava açtıklarını isteyen meclis üyelerinin ise bu davaya müdahil olabileceklerini duyurdu.
 

 

Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili imar planı değişikliğinin onaylandığı komisyon toplantısında İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir ve CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan'da tepki gösteren çevrecilerin meclise saygısızlık ettiklerini öne sürerek, eleştirilerde bulundu. 

 

kaynak:samsunkenthaber.com.tr

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Santrale, HAYIR, diyen, halka, dava, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı