Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 23:49
 
SAMULAŞ'ın müdüründen alay eder gibi açıklama
Samsun Haber Ajansı - SAMULAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, pandemi sürecinin başından itibaren tramvay ve otobüslerde gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Ancak vatandaşlar tarafından çekilen fotoğraflar bu açıklamaları adeta yalanladı.
Yaşam Haberi
SAMULAŞ'ın müdüründen alay eder gibi açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş.Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, pandemi ile birlikte tüm toplu taşıma araçlarında gerekli önlemleri ve tedbirleri aldıklarını ifade ederek, gezici güvenlik personelleri görevlendirdiklerini söyledi. 

 

 

Pandeminin ilk gününden itibaren tedbirleri en üst seviyeye çıkararak ilgili genelgeler ve İl Hıfzıssıhha kurulunun kararları doğrultusunda vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir ulaşım sağlamaları adına tüm birim personelleri ile üst seviyede gayret gösterdiklerini dile getiren SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Virüsün yayılımını azaltmak için tüm araçlarımızda her seferin tamamlanmasından sonra dezenfektanlar ile temizleyerek bir sonraki sefere hazır hale getiriyoruz. Aynı işlemi gün sonunda da yapıyoruz. Ortak kullanım alanları olan tramvay istasyonlarımızın girişlerinde ve otobüslerde de el dezenfektanları koyduk” dedi.


YOĞUN SAATLERDE EK SEFERLER KONULDU


İstasyonlarda bulunan güvenlik personelleri ve otobüs sürücülerinin maskesiz yolculuğa izin verilmediğini ifade eden Tamgacı, “Maskesiz yolcularımıza maske dağıtımı ve yolcularımızın ateş ölçümleri yapılmaktadır. Sefer aralıkları yolcu yoğunluğunun yüksek olduğu saat dilimlerinde daha sık olacak şekilde planlanıyor, gerekli durumlarda ek seferler ile yoğunluğun oluşumu en aza indiriliyor” ifadelerini kullandı.

 

YOLCU KAPASİTESİNE UYUYORUZ

 

Ayrıca yapılan açıklamada yolcu kapasitesine de uyulduğunu dile getiren Tamgacı,  otobüslerde bu kural kapsamında yolcu yoğunluğu olduğunda sürücülerin yolcu almayarak sosyal mesafenin korunmasına katkı sağladığını da belirterek şunları söyledi:
“Gün içerisinde otobüs ve tramvayla ilgili amirler ve güvenlik personeli uygunsuz maske kullanımı, sosyal mesafe ve oturma düzenlerini kontrol ediyor gerekli durumlarda uyarılarla virüs yayılımını engellemek için çalışıyoruz.

 

Ancak tramvaylarda çekilen fotoğraflar SAMULAŞ müdürü Tamgacı'nın söylediği sözlerle uyuşmadı. Tramvaylarda hafta sonu çekilen fotoğraflarda, hem sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, hem de kapasitenin üzerinde yolcu taşındığı apaçık gözler önüne serildi. 

 

Vatandaşların bu fotoğraflara tepkisi ise, "Dolmuşçular fazla yolcu aldığında hemen ceza kesiliyor. Ancak konu otobüs ve tramvay olunca hiçbir cezai işlem yok" şeklinde oldu. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: SAMULAŞ'ın, müdüründen, alay, eder, gibi, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı