Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 23:04
 
Samsunluların alışveriş çılgınlığı korona virüsün önüne geçti
Samsun Haber Ajansı - Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Samsunlular hafta başını fırsat bilerek adeta bardaktan boşalırcasına sokağa döküldü.
Gündem Haberi
Samsunluların alışveriş çılgınlığı korona virüsün önüne geçti

Koronavirüs salgınının en riskli olduğu şehirlerin başını çeken Samsun'da mutasyon uyarılarına rağmen vatandaşlar aldırış etmeden sokağa akın etti.

 

2 günü evlerinde geçiren Samsunlular, yine tedbirleri hiçe saydı. Pazartesi günü kalkan yasağı fırsat bilen ve güneşli havayı da değerlendiren vatandaşlar, cadde ve sokaklarda doyasıya gezerek alışveriş yaptı.

 

Samsun'un en yoğun insan trafiğinin görüldüğü Mecidiye Caddesi pandemi döneminde özellikle virüsün pik yaptığı bu dönemde, daha da kalabalıklaştı.

 

Vatandaşlar virüs sanki yokmuş gibi doyasıya alışveriş yaptı. Saathane Meydanı'nda da durum aynıydı. Balıkçıların önlerinde adeta izdiham oluşturan vatandaşlar, balık almak için kuyruğa girdi. 

 

 

Şehirde bu kadar yoğunluk yaşanmasına rağmen yetkililer hiçbir önlem almadı. Vatandaşlar sosyal mesafe konusunda uyarılmadı. İnsanların yoğun olduğu bölgelerde yapılması gereken anonslar yapılmadı. Gerek vatandaşlar gerekse yetkililer Samsun'da pandemi sürecini yönetme konusunda sınıfta kaldı.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunluların, alışveriş, çılgınlığı, korona, virüsün, önüne, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı