Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 10:30
 
Samsunlu tüketicinin mutfağında yangın var
Samsun Haber Ajansı - Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, "Enflasyon rakamlarının tek haneye düştüğünden bahsediliyor ama tüketicinin mutfağında yangın var" dedi.
Yaşam Haberi
Samsunlu tüketicinin mutfağında yangın var

Samsun Haber (SHA) - Samsun'da tüketicinin en temel yaşam gıdası olan su başta olmak üzere, elektrik, doğalgaz, akaryakıt, ulaşım, et ve su ürünlerine yapılan zamlara tepki gösteren Sema Onar Yaktı, Samsunlu tüketicinin çok zor durumda olduğuna dikkat çekti. 

 

Yapılan zamların tüketicinin belini büktüğünün altını çizen Yaktı, "Her şeye bu kadar zam gelmesi, insanları oldukça zora soktu. Bugün asgari ücret 2 bin TL ama her gün bir şeye zam geliyor. Uyandığımızda gözümüzü zamla açıyoruz. Samsun'da önce en temel yaşam gıdası olan suya, ardından ulaşıma ve bir çok şeye zam yapıldı. Bu kadar zamla ne yapılmak isteniyor. Özellikle suya bu kadar zam mı yapılır? Faturalara yansıyan bir yüzde 18'lik zam var. Bunun yanında sayaç okuma bedeline ise yüzde 150 zam yapıldı. Bugün su faturası elektrik faturasından daha fazla gelir oldu. Zamlar geri çekilmeli ve makul ölçülerde tutulmalıdır" diye konuştu. 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın enflasyonun tek haneli rakama indiği yönündeki açıklamalarına da değinen Yaktı, "Damat Ferit bey enflasyonun indiğini, tek haneleri gördüğünü söylüyor. Bugün tüketicinin mutfağında yangın var. Milletin aklıyla alay etmesinler" şeklinde konuştu. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunlu, tüketicinin, mutfağında, yangın, var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı