Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 10:41
 
Samsunlu belediye başkanları yardımı reklama dönüştürdü
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un Terme, Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık Belediye Başkanları, 41 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ ve Malatya'daki deprem bölgelerine gönderdikleri yardım tırında '8 köşeli kasket' reklamı yaptı. Başkanlara tepki yağıyor.
Gündem Haberi
Samsunlu belediye başkanları yardımı reklama dönüştürdü

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremler Türkiye’nin yüreğini yaktı. Son gelen resmi açıklamalara göre; Elazığ’da ve Malatya’da toplam 45 kişi hayatını kaybetti. Deprem bölgelerinde Türkiye’nin dört bir yanından destek yağıyor ve yeni yardım kampanyaları başlatılıyor. Yaraları sarılmaya çalışılan felaketle ilgili tüm kamu kurumları teyakkuz halinde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakınen takip ettiği arama ve kurtarma çalışmaları dün tamamlanırken, afetin açtığı yaralar sarılmaya devam ediyor.
 

Bu bağlamda ülkenin dört bir yanından deprem bölgelerine yardımlar giderken, Samsun'dan bu kadarına da pes dedirten bir yardım tırı yola çıktı. Terme Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Salıpazarı Belediyesi ve Ayvacık Belediyesi'nin organizesinde toplanan yardımlar, reklam afişi asılan bir yardım tırı ile depremzedelere gönderildi. Yardım tırının üzerinde bölgenin simgesi olan '8 köşeli kasket'in reklamı yapıldı. '8 köşelilerden 8 köşelilere' yazılı pankartın yazıldığı ve önünde fotoğraf çekildiği yardım tırı, daha sonra bölgeye uğurlandı.  
 

Yardım tırında reklam yapılmasını eleştiren vatandaşlar, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı'yı eleştiri yağmuruna tuttu. Başkanların böyle bir günde reklam gayretine düştüklerini söyleyen Samsunlular, "Yazıklar olsun" dedi.

,

 

diyekonustu.com

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunlu, belediye, başkanları, yardımı, reklama, dönüştürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı