Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 21:52
 
Samsunlu 50 yıllık terziden yürekleri ısıtan davranış
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da 50 yıldır terzilik yapan Mahmut Memişoğlu, kedilerin donarak ölmelerini engellemek için, ekmek teknesinin önünde onlar için sıcacık bir yuva kurdu.
Yaşam Haberi
Samsunlu 50 yıllık terziden yürekleri ısıtan davranış

Kedilerin Babası lakabıyla anılan Mahmut Memişoğlu, Merkez Site Cami'nin altındaki küçücük dükkanında terzilik yaparak geçimini sürdürüyor. 

 

Bunun yanı sıra yıllardır kedilere bakmasıyla çevredeki esnaflar ona "Kedilerin Babası" lakabını koydu. Sabah 09.00 da dükkanının kapısını açan Mahmut Memişoğlu, daha sonra öz evlatları gibi sevdiği kedilerinin yemeklerini veriyor. 20'ye yakın sokak kedisine babalık yapan Memişoğlu, her gün 3 öğün yemek vererek akşama kadar çok sevdiği kediler ile zaman geçiriyor. 

 

Kış gününde kedilerin donarak ölmelerini önlemek için harekete geçen Memişoğlu, ekmek teknesinin önüne kendi imkanlarıyla kediler için 3 adet yuva yaptı.

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan Mahmut Memişoğlu, "Onlar benim canım. Ben onları evlatlarım gibi seviyorum. Yaklaşık 50 yıldır burada terziyim. Yıllardır onlara bakıyorum. Kendimi onlar için adadım artık. Çok mutlu oluyorum onlarla vakit geçirince ve ilgilenince. Allah onun mükafatını elbette verir. Baktığım kedilerin benimle konuştuğunu hissediyorum ben. Ben onları anlıyorum onlar da beni. Bir sıkıntıları olduğunda gelip dükkanımın kapısına vurarak bana anlatmaya çalışırlar. Ben de neye ihtiyacı olduklarını hemen anlarım. Şimdi kış geldi ve kediler sıcağı seven hayvanlar. Ben de onların soğuktan etkilenmemeleri için kendi imkanlarımla onlara yuva yaptım" dedi.

 

 

 

"ASIL HAYVAN ONLARA ŞİDDET UYGULAYANLAR" 

 

Merhamet sahibi her insanın hayvanları sevmesi gerektiğine dikkat çeken Memişoğlu, "Onların kimseye bir zararı olmaz. Ağzı var dili yok. Savunmasız hayvanlar. Son zamanlarda haberlerde görüyoruz hayvanlara işkence yapan canileri. Asıl hayvan onlara şiddet uygulayan bu kişilerdir" diye konuştu.

 

 

Şahin BİNİCİ (SHA) 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunlu, 50, yıllık, terziden, yürekleri, ısıtan, davranış, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı