Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 11:08
 
Samsun'da kaldırım ortasındaki skandal trafoya tepki
Samsun'da kaldırım ortasında duran elektrik panosuna Elektrik Mühendisleri Odası'dan tepki geldi.
Gündem Haberi
Samsun'da kaldırım ortasındaki skandal trafoya tepki

Samsun’un en işlek caddelerinden olan 100. Yıl Bulvarı üzerindeki, bir kaldırımın tam ortasına monte edilen elektrik panosu, görenlere pes artık dedirtti. İnsanların yoğun olarak dolmuşlara binmek için kullandığı güzergahta bulunan trafonun olası bir faciaya yol açması, an meselesi. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların yürüdüğü kaldırımda, adeta insanlar her gün ölümle burun buruna geliyor.

Objektife yansıyan bir fotoğrafta ise, dolmuş bekleyen bir vatandaşın sırtını elektrik panosuna dönerek oturması dikkat çekti.

Konuyla ilgili Samsun Elektrik Mühendisleri Odası'ndan yapılan haber üzerine açıklama geldi. Açıklamada, elektrik panolarının şartnameye uygun olarak konumlandırılması ve belirli bir yüksekliğinin olması gerektiği söylendii. Ayrıca, her ne olursa olsun kaldırım ortasında bir elektrik panosunun bulunmasının doğru olmadığı dile getirildi. Elektriksel bir malzemenin bu şekilde aşikar olarak kaldırım üzerinde konuşlandırılmasının çok tehlikeli olabileceği de açıklanırken, trafoda elektrik olmasa bile, kaldırımdan geçen engelli ve diğer vatandaşların geçişini kısıtlayan bir unsur için yetkililerin derhal çözüm bulmaları istenildi. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunda, kaldırım, ortasında, duran, elektrik, panosuna, Elektrik, Mühendisleri
Yorumlar
Haber Yazılımı