Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 14:21
 
Samsun'un bu ilçesinde herkes bisiklete biniyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un 15 kilometre uzağında bulunan Tekkeköy ilçesinde, son yıllarda akaryakıta yapılan zamlar nedeniyle, genç yaşlı, kadın erkek demeden herkes bisiklete biniyor.
Yaşam Haberi
Samsun'un bu ilçesinde herkes bisiklete biniyor

Samsun Haber / Şahin BİNİCİ - Akaryakıta yapılan zamlar nedeniyle Tekkeköy ilçesinde, bisiklete binme alışkanlığı giderek artıyor. Geçmiş yıllarda da bisiklet kullanan Tekkeköy halkı, akaryakıta gelen zamlar nedeniyle son zamanlarda bisiklet alışkanlığını yeniden arttırdı. Kendi özel araçlarını ilçe dışına çıkmadıkları sürece kullanmayan vatandaşlar, ilçede yeni bir akım başlattı. 

  Ulaşım aracı olarak sadece bisiklet ve elektrikli bisikletlerin kullanıldığı ilçede, insanlar çocuklarını okula bisiklet ile götürüp bisiklet ile geri getiriyor. Hatta herkes bisiklet ile işe gidiyor. İlçede bunun yanı sıra, bisiklet ile yük taşımacılığı yapan bile var.
 


Samsun Haber Ajansı'na konuşan vatandaşlar, "Herkesin bisiklet kullanmasının altında yatan sebebin akaryakıta yapılan zamlar olduğunu söyleyerek, "Çoğumuz asgari ücretle çalışan işçileriz. Asgari ücreti evin masraflarına mı harcayacağız yoksa benzine mazota mı. Bugün benzinin litresi 7-8 liradan satılıyor. Buna can mı dayanır. 100 liralık benzin alıyoruz 2 gün dayanmıyor. En güzeli bisiklet kullanmak. Tüm halk bisiklet kullansın" dediler.

 


 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'un, bu, ilçesinde, herkes, bisiklete, biniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı