Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 15:10
 
Samsun Müftüsü açıkladı! Müslümanların dilenmesi caiz değildir
Samsun Haber Ajansı - Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, şehirde son dönemlerde artan dilencilik olaylarını hedef alarak, "Bir müslümanın dilenmesi caiz değildir" dedi.
Yaşam Haberi
Samsun Müftüsü açıkladı! Müslümanların dilenmesi caiz değildir

İl Müftüsü Veysel Çakı, dilencilerle ilgili Samsun Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

 

Dilenciliğin çok çirkin bir iş olduğuna işaret eden Veysel Çakı, "Dinimizde dilenmenin yeri yoktur. Dilenmek çok çirkin bir davranıştır. Şimdi günümüzdeki bazı insanlar bunu adeta kendilerine meslek edinmiş durumda. Meslek haline geldi artık bu iş. İhtiyacı olmayan insanlar ellerini açıp dileniyor. Üstelik burada vatandaşların iyi niyetleri su istimal edilerek dini duygularını kullanıyorlar. Çok yanlış bir şey. Bugün Samsun'da adım başı bir dilenci var. Aslında yetkililerde bunlarla ilgili bir takım çalışmalar yapıyor ancak bir neticeye varılamıyor ne yazık ki. Bunlar üzerinde çalışmalar daha sık yapılmalıdır. İnsanların iyi niyetlerini kullanan bu kişilere fırsat verilmemesi gerekir" dedi.

 

"KÖTÜ YOLLARDA PARALARI HARCIYORLAR"

Müslüman bir insanın dilenmesinin kesinlikle caiz olmadığını belirten Çakı, "Vatandaşlarımız da bu tür insanlara kanmasınlar. Kendilerini kandırmalarına izin vermesinler. Bunlar artık alışmış herkese el açmaya. Sürekli bilindik tanındık tipler. Bunlar bir de insanlardan topladıkları paraları kötü yollarda harcıyorlar" diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Müftüsü, açıkladı!, Müslümanların, dilenmesi, caiz, değildir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı