Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 21:34
 
Samsun Golf Kulübüne tepki
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da milyonlar harcanarak yapılan Golf Kulübüne tepki yağdı.
Yaşam Haberi
Samsun Golf Kulübüne tepki

Samsunlu vatandaşlar, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde,  şehre kurulan Golf Kulübüne tepki gösterdi. 

Vatandaşlar, Golf Kulubünün kurulmasına izin verenleri de topa tutarak, "Samsun’da bir Golf Kulübünün olduğundan bile yeni haberimiz oluyor. Bize uzak bir spor. Genelde zenginlerin tercih ettiği bir branş. Biz gitmek istesek de gidemeyiz. Ayrıca böyle bir kulübe gerek yoktu. İstanbul Ankara gibi büyükşehirlerde olabilir belki ama Samsun'un önceliği yeni iş sahalarının açılması olmalıydı. Milyonlar harcanarak Golf Kulübü kuruldu. Bizim neyimize golf. Bizim sorunumuz işsizlik. O kadar parayla 10 tane fabrika kurulurdu" şeklinde tepki gösterdi.

“SAMSUN’DA MAVİ VE YEŞİL ALANLARI YOK EDİYORLAR”


Samsun’da Golf Kulübünün denizi yok ettiğini söyleyen Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, “Golf sporu dünyada turizme katkı sağlıyor. Samsun’a böyle bir tesisin kazandırılmasını olumlu buluyoruz ama dolgu alana yapılması yanlış. Golf Kulübünün Samsun’da doğal bir alana yapılması gerekiyordu. Dünyadaki bütün Golf Kulüpleri doğal alana kurulmuştur. Samsun’da maviler ve yeşiller giderek azalıyor. Golf kulübünü dolgu sahaya yapmak denizi de yok ediyor. Golf Kulübünü sadece durumu iyi olan vatandaşlar kullanıyor. Halka açık olan bu alanı sadece belli başlı insanların gidebileceği bir yer haline getirmek doğru değil” dedi.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Golf, Kulübüne, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı