Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:38
 
Samsun'daki o mahallelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatıyla bazı mahallelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.
Gündem Haberi
Samsun'daki o mahallelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

2 gün önce Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda gündem, bazı kesimlerde yapılması planlanan kentsel dönüşüm konusuydu. 

 

Başkan Mustafa Demir, kentsel dönüşümü önemsediklerini belirterek, "Biz şehirdeki kaçak yapıların ve çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi adına, bazı bölgelerde düzenlemeler yaparak kentsel dönüşüm kararı alacağız. Kentsel dönüşümü önemsiyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda da tüm belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Bu konuda parti gözetmeksizin herkes yanımızda olmalıdır. İnşallah kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacağız" demişti. 

 

Demir'in açıklamarından 2 gün sonra belediye çalışanlarının kentsel dönüşüm çalışmalarına başladığı öğrenildi. Bugün ilk çalışmalar Anadolu Mahallesi ile Kıranköy Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Bu bölgelerin yıkılarak yerine ne yapılacağı ise henüz netlik kazanmış değil. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, o, mahallelerde, kentsel, dönüşüm, çalışmaları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı