Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 21:59
 
Samsun'daki bu caddede yürürken çarpılmak an meselesi
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da insan trafiğinin en yoğun yaşandığı bölge olan Mecidiye Caddesi'nde, kaldırılan sokak lambasına ait elektrik kabloları, adeta ölüm tehlikesi saçıyor.
Yaşam Haberi
Samsun'daki bu caddede yürürken çarpılmak an meselesi

Hemen hemen her gün binlerce insanın geçiş güzergahı olarak kullandığı Mecidiye Caddesi'nde, YEDAŞ tarafından elektrik kabloları ap açık bir şekilde bırakıldı. Bir kısmı elektrik bandı tarafından sarılan kabloların geride kalan kısmı ise açıkta duruyor. 

Bölgeden geçen bir vatandaşların kablolara değmeleri an meselesiyken, yine aynı şekilde çocukların bu kablolarla temas etmesi de kaçınılmaz bir durum. Adeta ölüme davetiye çıkaran kablolar için tedbir alınmaması ise, verilen hizmetin ne denli olduğunu ortaya koyuyor. 

Bölge esnafı ve vatandaşlar da kabloların bu şekilde ortada bırakılması nedeniyle yetkililerden şikayetçi oldu. 

 

"BİRİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM"

 

Öte yandan açıkta bırakılan kablolarla ilgili Samsun Haber Ajansı'na konuşan SAMÇEP Başkanı ve Elektrik Mühendisleri Odası eski Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, "Önlem alınması için illa birilerinin ölmesi mi lazım. Göz göre göre ölüme davetiye çıkarılıyor. Allah korusun yağışlı havalarda bu durum çok tehlikeli olabilir" dedi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, bu, caddede, yürürken, çarpılmak, an, meselesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı