Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:44
 
Samsun'daki bu berberde bazı kişilerin tıraş olması yasak
Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan bir berber salonunda, bazı kişilerin tıraş olması kesinlikle yasak.
Yaşam Haberi
Samsun'daki bu berberde bazı kişilerin tıraş olması yasak

Samsun Haber/Şahin Binici (SHA) -  Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapımına başlanan Biyokütle Enerji Santraline, tepkiler çığ gibi büyüyor. 

 

 İlçede bulunan esnaflar ve vatandaşlar santralin yapımına karşı çıkarken, bölgedeki bir esnaf ise, santrale karşı yeni bir akım başlattı. 

 

SANTRALE EVET DİYENİ TIRAŞ ETMEM

 

 20 yıla yakın zamandır Samsun'da berberlik yapan Avni Aydın, dükkanının camına, "Santrale evet diyen tıraş olamaz" şeklinde not yazarak, santrale karşı çıkmayanı tıraş etmediğini söyledi. 

 

Aydın, "İlçemizde kesinlikle santral yapılmasını istemiyoruz. Bizleri zehirlemekten başka ne işe yarıyor. Bizim Türkiye'de olmayan bir ovamız var. Çarşamba ovasına ne ekerseniz ekin verim alamama gibi bir şansınız yok. Altın gibi ovaya sahibiz ve bu ovanın içine gelip santral yapılıyor. Biz doğaseverlere de buradan çağrıda bulunuyoruz. Bu ova hepimizin hepimiz sahip çıkmalıyız. Ben de santrale evet diyenleri tıraş etmeme kararı aldım. Berber dükkanımın camına da astım yazıyı. Gelen müşteriye soruyorum özellikle. Eğer santralin yapılmasını istiyorsa tıraş edemem seni kusura bakma diyerek geri gönderiyorum" dedi. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, bu, berberde, bazı, kişilerin, tıraş, olması, yasak,
Yorumlar
Haber Yazılımı