Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 12:02
 
Samsun'da yaşayan Derya Ayyıldız tercümanlığı bırakıp marangoz oldu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da yaşayan 47 yaşındaki Derya Ayyıldız, uluslararası bir firmada yaptığı tercümanlığı bırakarak marangoz oldu
Yaşam Haberi
Samsun'da yaşayan Derya Ayyıldız tercümanlığı bırakıp marangoz oldu

Almanya'da doğup büyüyen ve uluslararası bir firmada 12 yıl boyunca tercümanlık yapan Ayyıldız, evlendikten sonra Türkiye'ye gelerek Samsun'a yerleşti.
 Eşi marangoz olan Ayyıldız, mesleğe duyduğu ilgi nedeniyle, genelde erkek işi olarak bilinen marangozluğa soyundu.
  Ağaçtan merdiven tasarımları yapan Ayyıldız, kısa sürede işini büyüterek yaptığı eserlerle adeta göz kamaştırıyor.

 

"YAPAMAZSIN DEDİLER"

 

Bir merak sonucu marangozluğa başladığını dile getiren Ayyıldız, "Tercümanlığı bıraktım ve bu işe başlama kararı aldığımda bana sen bu işi yapamazsın dediler. Marangozluk zor bir iş dediler. Erkek işi bu diyenler oldu. Ama ben onlara inat denedim ve başardım. Şimdi ise kendime özgü ahşaptan merdiven dizaynları yapıyorum. Yüzlerce projeye imzamızı attık. Evlerin, dairelerin hatta bir çok yazlığın merdiven tasarım işlerini yapıyoruz. Bir çok firmayla çalışmalarımız başladı. Bu işi yaparken inanılmaz mutlu oluyorum. Ağaçla uğraşmak beni adeta motive ediyor. Bir süre önce antidepresan ilaçları kullanmam gerekiyordu. Ben o ilaçları sadece bir gün kullandım. Kendimi ahşap işlerine verdiğimde o ilaçlara gerek kalmadığını gördüm. Bana bu meslek bir terapi gibi geldi. Ben de kadınların artık oturdukları yerden kalkıp bir iş ile meşgul olmalarını isterim. Kalksınlar ve mutlaka çalışsınlar" dedi. 

 

İşte Derya Ayyıldız'ın merdiven tasarımları;

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, yaşayan, Derya, Ayyıldız, tercümanlığı, bırakıp, marangoz, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı