Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 10:24
 
Samsun'da susuz kalan vatandaş evlerine tankerle su çekti
Samsun Haber Ajansı - 6 Haziran tarihinde İlkadım bölgesindeki yaklaşık 10 mahallenin haber vermeden suyunu kesen SASKİ, vatandaşları mağdur etti.
Yaşam Haberi
Samsun'da susuz kalan vatandaş evlerine tankerle su çekti

 24 saat boyunca susuzluk çeken vatandaşlar, tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Dün sosyal medya üzerinden açıklama yapan SASKİ gün içerisinde şebekelere su dağıtılacağını açıkladı, ancak gece yarısı olmasına rağmen vatandaşın suyu açılmadı. 

 

 Saatler tam gece yarısını gösterdiği sırada susuzluk çeken vatandaşın yardımına İlkadım Belediyesi'ne ait su tankeri koştu. Vatandaşlar ise evlerindeki boş bidon ve kovaları alarak, su tankerine akın etti. 

 

Bidonlarını ve kovalarını dolduran vatandaşlar, 2020 yılında yaşanan su krizine tepki gösterdi. SASKİ'ye isyan eden vatandaşlar, "Bu pandemi sürecinde bu kadar uzun kesinti mi olur? 24 saat boyunca su gelmedi. Sürekli arıyoruz karşımızda muhatap bulamıyoruz. Telefonu açtıklarında da bir saat sonra gelecek gün içinde gelecek deyip bizi salladılar. Yine gece yarısı oldu su yok. 2020 yılında yaşadığımız sıkıntıya bak. Eski zamanlarda yaşanan su sorunlarını yine yaşıyoruz. Böyle birşey olabilir mi. Pandemi sürecinde elimizi kolumuzu yıkamamız gerekiyor. Neyle yıkayacağız" dediler.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, susuz, kalan, vatandaş, evlerine, tankerle, su, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı