Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 12:26
 
Samsun'da sıcak hava nedeniyle asfalt eridi
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un Vezirköprü ilçesinde aşırı sıcak nedeniyle Samsun - Sinop yolu üzerindeki asfalt eridi. Karayolları ekipleri, eriyen asfalta araçların lastiklerinin yapışmaması için kum döktü.
Gündem Haberi
Samsun'da sıcak hava nedeniyle asfalt eridi

Termometrelerin 35 derece sıcaklık gösterdiği Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, 2 yıl önce asfaltlanan yollar güneşe dayanamadı. 

 

 

 Hava sıcaklığı bölgede hayatı bir çok alanda olumsuz etkilerken, karayolu da güneşin getirdiği sıcaklığa dayanamadı. Hem Vezirköprü ile Havza ilçesini bağlayan, hem de Sinop ve Kastamonu geçiş güzergahı olarak kullanılan karayolu üzerindeki asfalt, saatler içerisinde  eriyerek tamamen yok oldu. 

 

 

Karayolu üzerinden yaya olarak geçen bazı vatandaşların ayakkabıları, adeta eriyen asfalt kalıntılarına yapıştı. Karayolu üzerinde seyahat eden araçların da lastiklerinin yola yapışmaması için, Karayolları ekiplerince yol üzerinde kumlama çalışması yapıldı. 

 

 

Karayolları ekipleri saatler süren çalışma sonucunda, asfaltın eridiği karayolunu boydan boya kumlayarak, olası bir felaketin yaşanmasının önüne geçti. Yolun ilerleyen günlerde yeniden asfaltlanacağı öğrenildi. 

 

 

 

 

kaynak:samsunhaberajansi.net (SHA)

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, sıcak, hava, nedeniyle, asfalt, eridi,
Yorumlar
Haber Yazılımı