Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 18:22
 
Samsun'da şehit annesi ve ablası isyan etti
Samsun Haber Ajansı - Samsunlu Şehit Umut Bulut'un eski eşi Özlem Aydın'ın iddialarına tepki gösteren şehit ailesi, o iddiaları yalanladı.
Gündem Haberi
Samsun'da şehit annesi ve ablası isyan etti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, PKK'lı teröristlerce Yeşiltaş Karakolu'na yapılan kalleşce saldırıda şehit olan Piyade er Umut Bulut'un eski eşi Özlem Aydın, şoke eden iddialarda bulunmuştu. O iddiaları şehidin yakınları ap açık sözlerle yalanladı.


Samsun Haber Ajansı'na yaptığı konuşmada, oğlu Selşuk Yağız Bulut'a, babası şehit olduğu için bir hayırseverin ev bağışladığını ve bu evi şehit ailesinin gasp ettiğini iddia eden Özlem Aydın'ın, o iddialarına, şehit yakınlarından tepki geldi. Şehidin ablası Ayşe Bulut, dönemin bakanı Suat Kılıç'ın sel felaketinden ötürü kendilerine bir ev verdiğini ancak bu evi kendi istekleriyle şehidin oğlu olan, yeğeni Selçuk Yağız Bulut'un üzerine yaptıklarını söyledi.


Özlem Aydın'ın oğlumun maaşına göz diktiler iddiasını da yalanlayan Ayşe Bulut, savcılığa bizzat talepte bulunarak maaşı annesi dahil kimse çekmesin 18 yaşına geldiğinde kendi ihtiyaçları için kendisi çeksin diye talepte bulundum diyerek ''Yağızın maaşına göz dikenler belli'' dedi.Yağız'a kendilerinin bakmak istediğini belirten Ayşe Bulut, "Yeğenime onların iyi davrandığını ve iyi baktığını düşünmüyorum. Çocuğu almaya gidiyorum Belediyeevleri Mahallesi'ne, Gençlik Parkı'na gelene kadar benimle tek kelime dahi etmiyor. Soruyorum neden benimle konuşmuyorsun diye, bana 'Halam senin arabanda kamera mı var' diyor. Çocuğu nasıl kandırmışlar. Arabamda kamera olduğunu söylemişler onlarla yaşadıklarını anlatmasın diye. Çocuğun vücudunda çeşitli bölgelerde ısırık izleri var. Her aldığımda problemli geliyor. O evde ona iyi bakılmıyor. Ben bunları da savcılığa sundum" diye konuştu.
Şehidin annesi Gülbahar Çayıroğlu da, eski gelinlerinin şehit oğlunun adını kullanarak kendini mağdur göstermeye çalıştığını söyledi. Oğlunun adını kullanarak sürekli yardım topladığını ifade eden şehit annesi Çayıroğlu, "Oğlum şehit olduğundan beri bize yapmadığın bırakmadı. Tam 4 aydır bize oğlumun emaneti olan torunumu göstermiyor. Sürekli birşeyler kurup, iftiralarda bulunuyor. Çocuğu bizden kaçırıyor. Ben yavrumun emanetini istiyorum" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, şehit, annesi, ve, ablası, isyan, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı