Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 12:39
 
Samsun'da santralin kapısı halka açılmadı! Halk kapıyı yumrukladı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da, Çarşamba Ovası'nda gerçekleştirilen santral eylemi esnasında bazı vatandaşlar, santralde yaşandığı iddia edilen patlamanın doğruluğunu teyit etmek için tesisin kapısını çaldı. İçeri girmek isteyen vatandaşlara kapı açılmadı.
Gündem Haberi
Samsun'da santralin kapısı halka açılmadı! Halk kapıyı yumrukladı

Samsun'un Çarşamba ilçe halkı bugün gerçekleştirilen eylem esnasında Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketinin Çarşamba Ovası'nın ortasına kurduğu santralin kapısını çaldı ve yumrukladı. Santralin kapısı vatandaşa açılmadı. 

 

 

 

PATLAMA OLDU VE ÜRETİME BİR HAFTA ARA VERİLDİ!

 


Samsun'un Çarşamba ilçesi, Eğercili Mahallesi'nde kurulan biyokütle enerji santralinde yaşandığı iddia edilen patlamayı konuşmaya devam ediyor. İddiaya göre, Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketinin ovada kurduğu santralde patlama meydana geldi. Santralin soğutma turbinde güçten kaynaklı yaşanan patlama sonucu hasar oluştu ve bakım ve onarım kaynaklı bir haftalık üretim arası verildi.

 

 

 

VATANDAŞLAR HAKKINDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK

 


Diğer yandan dün akşam saatlerinde iddia üzerine enerji şirketi 'Kamuoyuna acil açıklama' başlığı ile bir açıklama yayınladı. Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketinin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan açıklamada, söz konusu iddiaların doğru olmadığı ve bu iddiaları ortaya koyan vatandaşlar hakkında hukuki süreç başlatılacağı duyuruldu.

 

 

PATLAMANIN NEDENİNİ ÖĞRENMEK İÇİN KAPIYI ÇALDILAR

 

 


Diğer yandan bugün Eğercili Mahallesi'nde yer alan biyokütle enerji santralini protesto etmek amacıyla yüzlerce kişi santralin önüne geldi. Siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarının ve çevre örgütlerinin temsilcileri de eyleme katılarak Çarşamba halkına destek verdi. Eylem esnasında bazı vatandaşlar, yaşandığı iddia edilen patlamanın doğruluğunu anlamak için santralin kapısını çaldı içeri girmek isteyen vatandaşlara kapı açılmadı.

 

 

AVCI: BASINA VERDİKLERİ BEYANAT YALAN HÜKMÜNDEDİR

 


Bu esnada vatandaşların kapıya vurmasına Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı müdahale ederek, "Hayır, vurmayalım! Açmıyorlarsa, basına vermiş oldukları beyanat yalan hükmündedir" dedi. Daha sonra vatandaşlar, alkışlar eşliğinde protestolarına devam etti.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, santralin, kapısı, halka, açılmadı!, Halk, kapıyı, yumrukladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı