Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 14:38
 
Samsun'da sahibinden kiralık golf kulübü
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Spor Toto Teşkilatı'nın desteği ile 27 milyon liraya mal olan ve 2017'de tamamlanan Golf Kulübü, umduğunu bulamayınca Büyükşehir kiralama kararı aldı.
Gündem Haberi
Samsun'da sahibinden kiralık golf kulübü

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde 'Samsun'da golf sprocuları yetiştirmek amacıyla' 2017 yılında Spor Toto Teşkilatı'nın desteğiyle 27 milyon liraya yapımı tamamlanan Gol Kulübü, Büyükşehir'in sırtına kambur oldu. Kahvaltı ve özel gün tesisi haline gelen kulüp, kiralanacak.

Eski Başkan Yılmaz'ın vizyon projelerinde olduğunu söylediği Golf Kulübü, Atakum ilçesinde 300 dönümlük alan denize dolgu yapılarak inşa edildi. 2017 yılında yapımı tamamlanan 18 çukurlu, Golf Kulübü'nün 3 bin metrekarelik kapalı alanında fitness salonu ve restorant bulunuyor. Dünyanın deniz dolgusu ile yapılan ilk golf sahası olma özelliğini taşıdığı ileri sürülen Samsun Golf Sahası'nın tanıtımı için Rusya'dan da sosyal medya fonemeni manken kızlar da getirilmişti.

 

İLÇELERDEKİ ÇOCUKLAR GOLF OYNAYACAKTI

 

Samsun'un tüm ilçelerindeki çocukların dahi golf sporuna yönlendirilmesi için başlatılan çalışma hem umulan gibi ilgi görmedi, hem de kahvaltı salonu ve özel günler için kiralanan tesis haline geldi. Belediyenin sırtına ise aylık 2 milyon liralık yük oldu. Umulan ilgi bulunamayan Golf Kulübü de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından kiralanmaya çıkarıldı. Sahibinden kiralık hale gelen kulüp Büyükşehir Meclisi'nde gündem dışı olarak üyelerin oylarına oylarına sunulacak ve 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu'na kiralanacak.

 

DEMİR: BELEDİYEYE KATKI SAĞLAYACAK

 

Başkan Demir, “Şu anda Anakent Şirketimizce işletiliyor. Belediye bütçesine ciddi bir maliyeti söz konusu. Özellikle seçimlerden sonra gördük ki golf kulübünün bulunması Samsun’a çok ciddi prestij katıyor. Topyekun, müştemilatıyla birlikte 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu'na işletmesini devretme söz konusu. Oradaki golf ile ilgili aktiviteleri federasyonun bizzat kendisi işleteceği için 3 katı daha fazla aktivite artışı bekliyoruz. Yaklaşık 2 milyon civarındaki yükten de belediye kurtulmuş olacak. Üzerine kira alması da söz konusu. Hem Samsun’un golf alanında daha çok Türkiye’nin gündemine gelmesi hem de mali olarak belediyeye çok ciddi anlamda katkı sağlayacak olan bir protokol olacaktır” diye konuştu. 

 

Kaynak: hedefhalk.com

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, sahibinden, kiralık, golf, kulübü,
Yorumlar
Haber Yazılımı