Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:26
 
Samsun'da olmayan sevgililerine çiçek aldılar
Samsun Haber Ajansı - 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle çiçek satışlarında patlama yaşandı. Bu yıl vatandaş olmayan sevgilisine bile çiçek aldı.
Gündem Haberi
Samsun'da olmayan sevgililerine çiçek aldılar

Samsun'da çiçekçilik yapan Serem Göksel, geçen yıllara oranla çiçek fiyatlarında 2-3 kat artış yaşandığını belirterek, zamlar nedeniyle işlerin durduğunu söyledi. 

 

 

14 Şubat öncesi çiçekçilerde hareket yaşandığını ifade eden Serem Göksel, "Fiyatlar şu anda uçmuş durumda. Bir gül ve ya bir papatya alırken geçtiğimiz yıl aldığımız fiyatın 2-3 katını ödüyoruz. Böyle olunca haliyle biz de yüksek fiyattan satmak zorunda kalıyoruz. Bir adet gül bile şu anda 15-20 lira arasında satılıyor. Bir demet gül almak isteyen kişi en az 100 ila 250 TL arasında ücret ödemek zorunda kalıyor. Bu da gülden güle değişiyor tabii. İşlerimiz durgundu ancak 14 Şubat nedeniyle bir kaç gün öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık. Bugün de aşırı yoğunluk vardı. İnsanlar erken saatlerden gelerek gerek sevgilisine gerekse eşine çiçek aldı. Hatta olmayan sevgilisine bile çiçek almaya gelen vardı. Gelip bize sipariş veren oldu. Çiçeğin gideceği adresi yazdıranlar oldu. Bu kişilere kime gidecek diye sorduğumuz da ya da eşinize mi diye sorduğumuzda garip cevaplar aldık. 'Henüz sevgili değiliz. Ya da benim sevgilim yok ama yine de olursa diye alıyorum' şeklinde cevaplar duyduk. Çok enteresan şeyler de oluyor bazen" dedi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, olmayan, sevgililerine, çiçek, aldılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı