Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 17:45
 
Samsun'da motorize kadın kurye görenleri şaşırtıyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun’un Atakum ilçesindeki bir köftecide motorize kurye olarak görev yapan 35 yaşındaki Gülsüm Yavuz, erkeklere taş çıkartıyor.
Gündem Haberi
Samsun'da motorize kadın kurye görenleri şaşırtıyor

Şahin BİNİCİ (SHA) - Samsun’un Atakum ilçesindeki bir köftecide motorize kurye olarak görev yapan 35 yaşındaki Gülsüm Yavuz, erkeklere taş çıkartıyor. Yavuz, ev hanımlarına “Hiçbir işi yapmaktan çekinmeyin sınıtlarınızı aşın” diye sesleniyor. 

 

 

Samsun’un Atakum ilçesi Yeni Mahalle Atakent Bulvarı üzerindeki bir köfteciye hizmet veren dağıtım şirketinde motorize kurye olarak görev yapan 35 yaşındaki Gülsüm Yavuz, erkeklere taş çıkartıyor. Motor üzerinde çalışmanın kendini zorlamadığını ve hatta keyf verdiğini kaydeden Yavuz, müşterilerden takdir de aldığını söylüyor. Ev hanımlarına seslenen genç kurye, kadınların istedikleri zaman her işin üstesinden gelebileceklerini ifade ediyor.

 

 

 

"MOTOSİKLETE BİNMEKTEN ÇOK KORKARDIM"

 


Gülsüm Yavuz, “Firmada başka bir departmana iş başvurusunda bulunmuştum. Sonrasında motosikletle dağıtım birimine geçtim. İlk etapta aslında yapabilir miyim? diye düşündüm ve bir an tereddüt ettim. Firmamızın yöneticinin bana bu konuda çok yardımı oldu ve onun destekleriyle hiç zorlanmadım. Önceden motosiklete binmekten dahi çok korkardım. Şimdi hiç çekinmeden ve korkmadan, servise çıkıp müşterilerimizle buluşuyorum. Kısacası tereddütümü aştım ve mesleğimi elime aldım. Mutlu bir şekilde çalışıyorum” diye konuştu.

 

 

"HERKES KADIN KURYE GÖRÜNCE ŞAŞIRIYOR"

 


Kadın olmanın hiç bir dezavantajı olmadığını ve hatta aksine avantajları olduğunu söyleyen Gülsüm Yavuz, “Müşterilerimizin kapısını çaldığımda, karşılarında kadın bir kurye gördüklerinde tepkileri çok olumlu oluyor. Çok şaşırıyorlar kadın kurye gördükleri için. Bazen diyalog dahi kuruyoruz, beni takdir ediyorlar. Bu mesleğin erkek mesleği olduğu fikri toplumuzda hakim ve bu konuda çok zoru alıyorum. Herkese aynı yanıtı veriyorum, asla zor değil. Kadın olmanın hiç bir farkı yok. Kadınlar her işi yapabilirler” şeklinde konuştu. 

 

 

KADINLARA ALTIN TAVSİYELER

 


Öte yandan ev hanımlarına ve iş hjayatına girmeyi düşünen kadınlara seslenen Gülsüm Yavuz, “Kadınlar asla ve asla çekinmesinler. Hiç bir işi yapmaktan korkmasınlar. Kendilerinin farkında olsunlar. Çünkü bir kadın isterse her şeyi başarabilir. Kadınlar, sınırlarını aşsınlar” dedi.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, motorize, kadın, kurye, görenleri, şaşırtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı