Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:46
 
Samsun'da koronafobi hastalığı başladı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da koronavirüsten korktuğunu belirten bir berber, espri olsun diye gaz maskesiyle traş yaptığını söyledi.
Yaşam Haberi
Samsun'da koronafobi hastalığı başladı

Korona virüs hızla yayılıyor. Ancak Korona virüsten daha tehlikelisi var. O da 'Koronafobi'

 

Yani hastalık nedeniyle, kimseye güvenememe, hiçbir kanıt olmasa da tehdit altında olduğuna inanma, ve aşırı şüpheci olma gibi belirtileri olan koronafobi, Samsun'da hızla yayılmaya başladı.

 

Virüs nedeniyle sosyal medya üzerinden paylaşılan kulaktan duyma bilgiler nedeniyle, halk arasında panik ortamı oluştu. Samsun'da vatandaşların bazıları maskeli tedbirler eşliğinde sokağa çıkarken,  bazı berberler ise yasak olmamasına rağmen berber dükkanlarını kapattı.  

 

Bir berber ise, gaz maskesiyle traş yaparken objektiflere yansıdı. Bir gencin saçını traş ettiği esnada objektiflere yansıyan berber esnafı, Samsun Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Maske karaborsaya düştü. Korona virüs salgını nedeniyle hepimiz paronayak olduk. Haliyle ister istemez korkuyoruz. Biz de öyle espri olsun diye gaz maskesi taktık. En azından insanların az da olsa yüzü gülsün dedik " dedi. 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, koronafobi, hastalığı, başladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı