Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 19:30
 
Samsun'da kolonya satışları patladı
Samsun Haber Ajansı - Dünyayı sarsan korona virüsün Türkiye'de de tespit edilmesiyle birlikte, vatandaşlar tedbir yolları aramaya başladı. Alınacak tedbirlerin arasında kolonyayın da olması nedeniyle, Samsun'da kolonya satışları patladı.
Yaşam Haberi
Samsun'da kolonya satışları patladı


 Türkiye'ye giren korona virüsünün ardından Samsun'da limon kolonyası yok satmaya başladı. 

 


 Virüs nedeniyle alınacak tedbirler arasında limon kolonyasının da gösterilmesi nedeniyle, Samsun'da limon kolonyası akımı başladı.  Satıcılar kolonyaları dışarıya çıkardıkları tezgahlarda sergilerken, vatandaşlar da ellerini kolonyayla dezenfekte etti. 

 

 

Samsun'da aktarlık yapan Recai Doğanay, "Dün itibariyle Sağlık Bakanı Türkiye'de korona virüs taşıyan bir hasta olduğunu açıkladı. Virüsün resmen ülkemize girdiği duyuruldu. Açıklamaların ardından sabah saatlerinden itibaren yoğun bir insan trafiği ile karşı karşıya kaldık. Alışverişe çıkan vatandaşlar özellikle kolonya almak için birbirleriyle yarıştı. Dezenfekte olarak kolonyanın hedef gösterilmesi üzerine bir kolonya akımı başladı.Bugün neredeyse yok sattık. Özellikle limon kolonyası satılıyor. Vatandaşlar alır almaz ellerini dezenfekte ediyor" dedi.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, kolonya, satışları, patladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı