Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:46
 
Samsun'da kiralık ev kalmadı
Samsun Haber Ajansı - Mülteci vatandaşların talebi nedeniyle, Samsun'da kiralık ev kalmadı.
Yaşam Haberi
Samsun'da kiralık ev kalmadı

 Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Mülteciler yüzünden Samsun'da kiralık ev kalmadığını söyledi. 

 

"EV FİYATLARI VE KİRALAR YÜKSELDİ"

 

Mültecilerin taleplerinden sonra satılık ve kiralık ev fiyatlarının yükseldiğini söyleyen Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, “Samsun’da kiralık ev fiyatları ile ilgili sıkıntılar var. Türk vatandaşları Samsun’da kiralık ve satılık ev bulmakta zorlanıyor. Özellikle Suriyeli ve Iraklı mültecilerin şehrimize gelmesiyle birlikte ev fiyatları da oldukça yükseldi. Daha öncesinde fiyatlar bu kadar yüksek değildi. Suriyeli ve Iraklı mültecilerin ev taleplerinden sonra emlakçılar fiyatları yükseltmek zorunda kaldılar. Bu yüzden vatandaşın durumu vahim” dedi.

 

“ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNEN VATANDAŞLAR MAĞDUR”

 

Özellikle asgari ücretle geçinen vatandaşların mağdur olduğunu belirten Başkan Oral, Özellikle asgari ücretle geçinen vatandaşlar mağdur oluyorlar çünkü kiralık ev fiyatları oldukça yüksek. Asgari ücretle geçinen vatandaşlar için ev fiyatlarının 500 TL’yi geçmemesi gerekiyor. Enflasyonun aşağılara düşmesi gerekiyor ki ancak o şekilde fiyatlar düşebilir. Kiralık ve satılık ev fiyatlarının artma nedeni 90 mültecilerden dolayı oldu. Mültecilerden dolayı kendi ülkemizde ev bulamıyoruz ve mağdur oluyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, kiralık, ev, kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı